Rada města zvolila jednatelem Hofericu, ODS volbu vetovala

V rubrice Zpravodajství

Dusná atmosféra na chebské radnici doprovázející spor o průběh výběrového řízení na jednatele městské společnosti Lesy města Chebu kulminovala při čtvrteční volbě. Rozhádaná koalice nakonec na zasedání Rady města svou většinou zvolila pravou ruku zesnulého Jiřího Dejmka, dosavadního ředitele Ing. Zdeňka Hofericu.

Rozhněvaní zástupci ODS však proti ČSSD a Volbě pro město uplatnili právo veta a vyžádali si nové výběrové řízení, které má proběhnout na podzim. Vše odůvodnili „dezinformační mediální kampaní“, která se podle nich proti nim vedla.

Informace v našich článcích byly čerpány od členů komise z TOP 09, Svobodných a ČSSD. Zástupci ODS Linda a Mraček, kteří byli členy výběrové komise a podle jiných členů měli toto řízení manipulovat, nám přes závažná obvinění odmítli pro článek poskytnout jakékoliv informace.

Více o kauze píše i Mladá fronta DNES a Parlamentní listy.

Mohlo by Vás zajímat:

V CHETESu docházelo k protiprávnímu zadávání veřejných zakázek

Zadávání veřejných zakázek v městské společnosti CHETES s.r.o. v uplynulém období (2016 – 2017) opakovaně probíhalo v rozporu s městskou směrnicí i se

Read More...

Cheb trápí nedostatek bytů, město hodlá prodat lukrativní pozemek pro jejich výstavbu

Nový bytový dům má vzniknout na křižovatce ulic Osvobození a Čapkova v Chebu. Město Cheb vyhlásilo výběrové řízení na

Read More...

Koalice chtěla omezit názory v Radničních listech, návrh o jeden hlas neprošel

Koaliční strany ANO a ČSSD na dnešním zasedání zastupitelstva města Chebu (25. 4. 2018) navrhly omezit publikování názorových příspěvků

Read More...

Mobile Sliding Menu