Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

V rubrice Zpravodajství

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy na procházku? Tento problém řeší v současné době mnoho občanů.

Do parku nebo přírody jen s osobami z domácnosti

V nočním příspěvku od vedení města Chebu o aktuálním zákazu volného pohybu osob chyběla zmínka o možnostech pobytu v přírodě. Strhla se proto diskuse, zda je možné jít na procházku na Krajinku nebo cvičit na hřišti pro street workout.

Vládní výjimka zní doslova takto:

„Vláda s účinností ode dne 16. března 2020 od 00:00 hod. do dne 24. března 2020 do 6:00 hod.: I. zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky s výjimkou: … písm. h) pobytu v přírodě nebo parcích.“

Jak však v noci na občany důrazně apeloval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) i pobyt v přírodě nebo v parku má své jasné limity. „Na zdravotní procházku je možné vyjít. Ideálně pouze s lidmi, s kterými žijete. A je třeba u toho dodržet co možná největší odstup od ostatních lidí,“ zdůraznil Hamáček a varoval i před srocováním lidí u pověstných předzahrádek.

Z výše uvedeného tak vyplývá, že i procházky v parcích nyní nemusí být pro každého tak komfortní, jako obvykle. Problém to může být např. na Krajince, kam obzvláště v posledních dnech chodí velký počet lidí. Je třeba se vyvarovat shlukování lidí např. u dětských hřišť nebo na hřišti pro street workout. Velký pozor je však nutno si dávat i při pouhém náhodném setkání se známými na procházce. Za úvahu také stojí zvolit k procházce i jiné parky, než je Krajinka – např. Riegrovy sady nebo park na Zlatém vrchu.

Noste roušky

Českou republiku čeká nejtěžší zkouška v její historii. Na Moravě se dnes už dokonce z důvodu rozšíření koronaviru neprodyšně izolovala celá města. Je proto mít třeba pochopení pro disciplínu a zachovat rozvahu a klid. Vedle dodržování vládních opatření může běžný občan pro zlepšení situace učinit to, že bude na veřejnosti nosit roušku. V supermarketu, na ulici, na Krajince. Není třeba se za to stydět, dnes možná budete výjimkou, zítra už nejspíš ne. Čím dál větší počet lidí začíná roušky z bavlny šít a nosit je. V Chebu dnes zahajuje šití i občanské sdružení Joker v Karlově ulici. Máte doma nepotřebné bavlněné plátno, cejchy apod.? Kontaktujte Joker na čísle 737 215 487. Více informací ve včerejším článku od kolegů z Chebského info.

Buďme všichni jednotní a ohleduplní.

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

K Chebu patří Masaryk i Bismarck, říká historik Kosatík

T. G. Masaryk byl velikán i drsňák, říká v rozhovoru historik Pavel Kosatík. Vysvětluje také, proč je dobré si

Read More...

Památkář se v roce 1967 snažil zachránit kostel sv. Anny u Chebu

Unikátní dokumenty o někdejším poutním kostele sv. Anny v Horním Pelhřimově u Chebu dnes na Facebooku zveřejnil chebský občan

Read More...

Mobile Sliding Menu