Obsah cenzurovaného článku: Vary mají svojí losovačku, hrají se v Chebu skořápky?

V rubrice Zpravodajství

Jak jsme již uvedli, vedení města Chebu považuje výběr jednatele městské společnosti za politickou záležitost a zakázalo proto otisknout opoziční straně TOP 09 její příspěvek v Radničních listech. Následující článek se zabývá obsahem cenzurovaného příspěvku, který nám poskytl a dovysvětlil člen komise Jan Kopička (TOP 09), kterého písemně doplnila zastupitelka Gabriela Licková (SSO).

Ve hře skořápky vyhrává vždy ten, kdo se skořápkami hýbe.

Dne 23.5.2011 se v zasedací místnosti chebské radnice sešla komise, aby vydala doporučující stanovisko Radě města k výběru nového jednatele Lesů města Chebu. Na začátku jednání byli všichni účastníci komise seznámeni s průběhem a organizační přípravou výběrového řízení. Obdrželi také písemné podklady s tabulkou pro zápis bodů jednotlivým účastníkům.

Samotný výběr pak začal rozlepením obálek se jmény uchazečů, kterých bylo celkem pět. Jednotliví kandidáti předstupovali před komisi, kde prezentovali svoji vizi a odpovídali na otázky z oboru lesnictví. Na konci je každý člen komise obodoval a určil pořadí. Když místnost opustil poslední kandidát, komise zasedla a začala sčítat body.

Na prvním místě skončil Ing. Zdeněk Hoferica, současný jednatel Lesů města Chebu, který tuto společnost vedl dočasně po zesnulém Ing. Vladimíru Dejmkovi. Na druhém místě se umístil Ing. Jiří Holický, jenž byl v roce 2007, během působení ministra zemědělství Gandaloviče (ODS), generálním ředitelem státního podniku Lesy ČR.

„Ostatní členové komise se svěšenými koutky u úst jen nevěřícně zírali.“

Po oznámení výsledků se chopil slova do té doby nic nenamítající místostarosta Tomáš Linda (ODS) a celé výběrové řízení zpochybnil. Začal předčítat instrukce z jednání Rady města. „Tyto instrukce musel mít u sebe už v době, kdy jsme marnili přestávkou čas, určený ke stanovení pravidel pro způsob výběrového řízení. Proč ho neuplatnil, nevím, neřekl nám to,‘‘ uvádí v cenzurovaném příspěvku zástupce TOP 09 Kopička. Po zpochybnění tedy začalo nové přepočítávání.

Nyní nastal zřejmý politický boj. Zástupci ODS (Linda, Mraček) i ČSSD (Vanoušek, Kroupa) změnili svá původní pořadí, když ODS umístila na první místo Holického a na druhé místo Hofericu a svorně došli k závěru, že jejich předchozí rozhodnutí bylo chybné a dosud druhého v pořadí najednou umístili na místo čtvrté. Chebský lesní inženýr Zdeněk Hoferica tedy u ODS náhle klesnul až na předposlední místo. Obdobně posoudila ČSSD úroveň Holického, když u nich skončil také čtvrtý. Nutno podotknout, že tímto krokem ČSSD pravděpodobně reagovala na nečekané zpochybnění původního vítěze.

Tato taktická rošáda by však znamenala potvrzení původního rozhodnutí. Po sečtení výsledků však těsně zvítězil původně druhý Holický. Bylo by zajímavé vědět, kdo ještě přehodil bodování. Atmosféru po vyhlášení nových výsledků popisuje Kopička: „Ostatní členové komise se svěšenými koutky u úst jen nevěřícně zírali. Pánové Mraček a Linda naopak vesele vstali a začali všem podávat ruce, jakoby se nechumelilo a odešli,“ vysvětluje předseda chebské TOP 09 Kopička a poukazuje na hru skořápky, v níž vyhrává vždy ten, kdo se skořápkami hýbe. „Nabyl jsem dojmu, že skořápkami na vedení Chebu hýbe ODS, bylo mi z toho trochu špatně a přemýšlím o tom, jestli je tento organismus zdravý,“ ukončuje cenzurovaný příspěvek Kopička.

Proti  tomuto velmi pochybnému postupu se vedle pana Kopičky ohradila i zastupitelka Gabriela Licková (SSO), která své výhrady uvedla do zápisu. Navíc závažné výhrady k tomuto řízení zaslala i v dopise starostovi Vanouškovi.

Ve čtvrtek 24.6.2011 bude Rada města o novém jednateli městských lesů definitivně rozhodovat. Jak jsme se dozvěděli, jde o otázku politickou, a proto by veřejnost měla být podrobně informována zástupci politických stran zasedajících v Radě města, podle jakých kritérií budou postupovat. Máme pro vedení města připravenou řadu otázek, na které budeme žádat odpovědi. Budeme vás informovat.

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu