Vedení města zvoleno, v čele usednou i komunisté

V rubrice Zpravodajství

Na programu dnešního pokračování ustavujícího zastupitelstva byla nejzásadnějším bodem volba starosty a dvou místostarostů. Na začátku jednání bylo odsouhlaseno, že volba vedení města bude tajná.

Nový starosta Chebu - Ing. Petr Navrátil (vpravo)
Nový starosta Chebu – Ing. Petr Navrátil (vpravo)

Zádrhele nastaly již při návrhu kandidátů na starostu, kdy dnes již bývalý starosta Pavel Vanoušek (ČSSD) zaměnil slova starosta a místostarosta. Tím zmátl Danielu Seifertovou (ANO 2011), kterou navrhly VPM-Alternativa, Strana svobodných občanů a Koalice pro Cheb na starostku. Po natřikrát uděleném souhlasu přerušil Vanoušek jednání a následně se zeptal počtvrté, kdy mu souhlas udělen nebyl (během vyhlášené přestávky stihl paní Seifertové vysvětlit, že se nejedná o post místostarosty, nýbrž o post starosty). Tento krok se setkal se značnou odezvou občanů, kteří se přišli na zasedání podívat. Dalšími navrženými kandidáty na starostu byli MUDr. Ilja Horník (VPM-Alternativa) a Ing. Petr Navrátil (ČSSD), který v tajné volbě získal 19 hlasů a stal se novým chebským starostou.

První místostarostkou byla zvolena výše zmíněná Daniela Seifertová (ANO 2011), která na sebe nechtěně upoutala pozornost tím, že nebyla schopna odpovědět bývalému zastupiteli Petru Černému na dotaz ohledně jejích kompetencí. Druhým místostarostou byl 17 hlasy zvolen Ing. Pavel Hojda (KSČM), před jehož zvolením odmítli účast při volbě jak zastupitelé zvolení za VPM-Alternativu, Koalici pro Cheb a Stranu svobodných občanů, tak RNDr. Ing. Jaroslav Kočvara (ODS). Do rady města byli zvoleni Eva Horná a Ing. Martin Kroupa (oba ČSSD), RSDr. Jan Votruba (KSČM), Filip Kadlec, Ing. Leoš Horčička a Mgr. Zdeněk Hrkal (všichni ANO 2011).

Veřejnost
Veřejnost

V průběhu zasedání se k jednotlivým bodům vyjadřovali nejen zastupitelé, ale také občané. Nejaktivnějším z nich byl Pavel Pagáč, který se mimo jiné ptal na podmínky, za nichž je ODS ochotna koalici podporovat. Odpovědi se však od Tomáše Lindy, předsedy chebské ODS, nedočkal, slovo si vzal bývalý starosta Vanoušek a odpověděl slovy: „Pane Pagáči, odpověď jste nedostal a zřejmě ji nedostanete.“. Kromě pana Pagáče se slova v průběhu ujali bývalí zastupitelé Gabriela Licková a Petr Černý, chebský farář Petr Hruška a také krajský zastupitel Jiří Kotek.

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu