Občané v centru Chebu protestují proti zaváděnému systému parkování

V rubrice Zpravodajství

Ani veřejné projednání s představiteli radnice nepřesvědčilo protestující občany z centra Chebu k přijetí nového parkovacího systému, který vstupuje v účinnost již zítra 1. března. Naopak. Ještě více bijí na poplach, chystají se na zasedání zastupitelstva a podepisují petici za odložení účinnosti změn, kterou již podepsalo přes 300 lidí.

Nemáme problém platit parkovné, ale bojíme se chaosu

Židovská ulice

„Ačkoli máme platit jednu z největších částek za parkování v Česku (1.200 Kč), není to hlavní důvod, proč protestujeme. Máme však strach, že po 1. březnu dojde v naší čtvrti k neřízenému chaosu v parkování, a to ke škodě všech. Navíc dosud ani nedošlo k dlouho slibované revitalizaci vnitrobloku,“ uvedl jeden ze signatářů petice Otto Friedrich, obyvatel Růžové ulice. A doplňuje jej Marcela Novotná z Jakubské: „Již nyní ve vnitrobloku za ulicemi Židovská a Jakubská dochází k tzv. parkování na divoko a rozjíždění travnatých ploch. Máme velkou obavu, že po zavedení nových opatření to bude ještě horší.“ Podle Novotné vše dosud funguje tak, že nenajde-li místo k zaparkování ve své ulici, zaparkuje v některé z ulic sousedních. Po zavedení změn bude moci v Jakubské parkovat po zakoupení rezidenční karty. Problém je ale v tom, že karet si pro Jakubskou koupilo již mnohem více občanů, než je v Jakubské parkovacích míst. A v Růžové nebo v Židovské už karta platit nebude. „Máme velké obavy z následků – ještě více přeplněné trávníky ve vnitrobloku nebo chaos na Jánském náměstí, které z nepochopitelných důvodů bylo vyňato z placených zón a nikdo nám nevysvětlil, proč. Na Jánském tak bude moci parkovat kdokoli,“ doplňuje Marcela Novotná.

Stejný problém podle Friedricha budou mít i další ulice. „Růžová ulice má cca 140 bytů a bylo jim přiděleno 14 parkovacích míst. Naopak sousedící zóna v okolí hradu má zhruba 30 bytových jednotek a je zde 60 parkovacích míst. Lidé z Růžové však již nebudou smět parkovat u hradu. Jsou to zvláštní nedomyšlené nepoměry,“ stěžuje si Friedrich.

Protestující občané sice přivítali veřejné projednání celého problému v Kulturním centru Svoboda, jeho největší problém však prý byl, že se uskutečnilo pouhých 9 dní před účinností nařízení. Na systému se přitom na městě pracuje již několik měsíců. „Domníváme se, že těch nevyřešených problémů je tolik, že by se zaváděný parkovací systém měl pozastavit a důsledně přepracovat za intenzivní spolupráce s dotčenými občany,“ dodává Novotná. „Starosta Hrkal v dnešním článku MF DNES slíbil, že již nyní má dojít ke sloučení několika parkovacích zón. Přitom to není pravda, protože již nyní, tj. zítra, nedomyšlené nařízení vstupuje v účinnost,“ reaguje Otto Friedrich na aktuální výrok starosty.

Problémy se již v minulosti v souvislosti s parkovacím systémem vyskytly ve Valdštejnově ulici, kde občané upozorňují na nelogičnost dopravního značení. Další problémy jsou i v Provaznické ulici, kde trvale bydlící občané nejsou zařazeni do žádných z parkovacích zón. V zásadě jediná možnost, kde v této ulici parkovat, je ve vnitrobloku, který je však již obsazen. O parkování zdarma na 10 let pro zástupce Okresní hospodářské komory v Provaznické jsme již psali dříve zde.

Celý text petice v elektronické verzi dostupný zde.

Mohlo by Vás zajímat:

Před 49 lety se na náměstí pokusil upálit chebský „Palach“

Ještě donedávna byl čin mladého učně z Chebu neznámý i historikům. Dnes večer (26. ledna 2018 v 19:15 hod.) přitom uplyne

Read More...

Mimořádné zastupitelstvo: schválený rozpočet, nový zastupitel Vrba a stará kauza BOBR

Zasedání chebského zastupitelstva minulý čtvrtek (11. 1. 2018) bylo svoláno především za účelem dodatečného schválení rozpočtu na rok 2018.

Read More...

14. prosinec 2017 – den, který změnil město Cheb

Starosta Jalovec (VPM) a místostarostka Licková (KpCh) odvoláni, novým starostou je Zdeněk Hrkal (ANO), novými místostarosty Michal Pospíšil (ODS)

Read More...

Mobile Sliding Menu