K ZAMYŠLENÍ: Chcete zadarmo parkovat v centru? Zažádejte si o výpůjčku parkovacího boxu

V rubrice Názory

Velká část obyvatel centra města, ale i lidí v centru podnikajících, řeší dlouhodobě problém s parkováním. Trápí je nízký počet míst i cena za pořízení parkovacích karet (od 1 200 Kč do 10 000 Kč za rok). Naposledy se ožehavé téma parkování projevilo v minulých týdnech na Růžovém kopečku nebo v Májové ulici. O to víc překvapuje, že chebská radnice parkovací místa v centru nabízí zdarma. Nevěříte?

Dle zveřejněného záměru hodlá poskytnout město Cheb zdarma na 10 let tři parkovací místa ve dvorním traktu Provaznické ulice Okresní hospodářské komoře Cheb (OHK). Tato instituce má přitom pouze tři zaměstnance a v případě návštěv klientů i možnost parkování na náměstí, tak jako jakýkoli jiný návštěvník centra. Přímo se tak nabízí, že si bezplatné parkování takto řeší předseda OHK a většinový majitel blízké kavárny Bartholomeus Jakub Pánik (ČSSD), místopředseda OHK Jan Mraček (ten je zároveň předsedou zdejší ODS, která má v „Grüneráku“ sídlo) a ředitel OHK Stanislav Kříž (TOP 09).

Doufejme, že tomu tak není a město měří všem stejným metrem. Proto, pokud bydlíte nebo podnikáte v centru, máte šanci – vyplňte na webových stránkách města žádost o bezplatnou výpůjčku parkovacího boxu.

Mohlo by Vás zajímat:

Hazard jen na Svatém Kříži? Vedení města narazilo u zastupitelů

Vzrušenou diskusi mezi politiky i občany vyvolal návrh Volby pro město, hnutí ANO a Koalice pro Cheb na přijetí městské

Read More...

Před 9 lety neznámý, dnes slavný – nejen návrat Kluse láká na Chebské dvorky 2017

Slavnostním zahájením a koncertem kapely MEGAPHONE odstartuje zítra (14. 6.) v 19 hodin na Františkánském náměstí tradiční festival uměleckých projektů Chebské

Read More...

Vymetli jste nás – nová opozice čekala úplnou čistku v městských firmách a nadacích, pak byla překvapena

Společnosti, nadace a sdružení, v nichž má město Cheb majetkový podíl, se dočkají personálních změn. Hned po středeční volbě

Read More...

Mobile Sliding Menu