K ZAMYŠLENÍ: Chcete zadarmo parkovat v centru? Zažádejte si o výpůjčku parkovacího boxu

V rubrice Názory

Velká část obyvatel centra města, ale i lidí v centru podnikajících, řeší dlouhodobě problém s parkováním. Trápí je nízký počet míst i cena za pořízení parkovacích karet (od 1 200 Kč do 10 000 Kč za rok). Naposledy se ožehavé téma parkování projevilo v minulých týdnech na Růžovém kopečku nebo v Májové ulici. O to víc překvapuje, že chebská radnice parkovací místa v centru nabízí zdarma. Nevěříte?

Dle zveřejněného záměru hodlá poskytnout město Cheb zdarma na 10 let tři parkovací místa ve dvorním traktu Provaznické ulice Okresní hospodářské komoře Cheb (OHK). Tato instituce má přitom pouze tři zaměstnance a v případě návštěv klientů i možnost parkování na náměstí, tak jako jakýkoli jiný návštěvník centra. Přímo se tak nabízí, že si bezplatné parkování takto řeší předseda OHK a většinový majitel blízké kavárny Bartholomeus Jakub Pánik (ČSSD), místopředseda OHK Jan Mraček (ten je zároveň předsedou zdejší ODS, která má v „Grüneráku“ sídlo) a ředitel OHK Stanislav Kříž (TOP 09).

Doufejme, že tomu tak není a město měří všem stejným metrem. Proto, pokud bydlíte nebo podnikáte v centru, máte šanci – vyplňte na webových stránkách města žádost o bezplatnou výpůjčku parkovacího boxu.

Mohlo by Vás zajímat:

Mimořádné zastupitelstvo: schválený rozpočet, nový zastupitel Vrba a stará kauza BOBR

Zasedání chebského zastupitelstva minulý čtvrtek (11. 1. 2018) bylo svoláno především za účelem dodatečného schválení rozpočtu na rok 2018.

Read More...

14. prosinec 2017 – den, který změnil město Cheb

Starosta Jalovec (VPM) a místostarostka Licková (KpCh) odvoláni, novým starostou je Zdeněk Hrkal (ANO), novými místostarosty Michal Pospíšil (ODS)

Read More...

Starosta Jalovec (VPM) má být dnes odvolán z funkce

Dnes ve 14 hodin se v obřadní síni chebské radnice chystá prosincové zasedání zastupitelstva města Chebu. Podle našich informací se

Read More...

Mobile Sliding Menu