Nové vedení Chebu takticky nezvoleno

V rubrice Zpravodajství
Vanoušek, Linda
Zastupitelstvo ještě řídil končící starosta Vanoušek

Chebané zatím stále neví, jak bude vypadat nové radniční vedení. Na ustavujícím zastupitelstvu totiž proběhl pouze slavnostní slib zastupitelů. Jednání bylo 18 hlasy komunistů, sociálních a občanských demokratů a zástupců ANO odloženo za účelem volby starosty a místostarostů na středu 12.11.2014.

Jaký byl důvod přerušení zastupitelstva?

Podle informací Chebského deníku je sice předběžně dohodnutá koalice ČSSD, ANO, KSČM a ODS, stále se ale dolaďuje koaliční smlouva.

Jiné zákulisní informace však hovoří o tom, že zastupitelstvo bylo přerušeno právě na středu 12.11. z toho důvodu, aby končící starosta Vanoušek a místostarostové Linda, Hartmann a Pospíšil získali vyšší odstupné. Podle zákona o obcích jim totiž náleží odstupné ve výši násobku měsíční odměny za každý ukončený rok ve funkci. V případě dnešní volby nového vedení by jim zanikly funkce již dnes a měli by tak nárok pouze na odstupné ve výši 3 měsíčních platů. Zasedání zastupitelstva proto nebylo do 12. listopadu přerušenou čirou náhodou. Vanouškovi a spol. totiž funkce vznikla na ustavujícím zastupitelstvu před čtyřmi lety 11.11.2010. Úterkem tak dokončí 4. rok ve funkci a ve středu, až bude zvoleno nové vedení, už budou mít nárok nechat si vyplatit z městského rozpočtu odstupné ve výši 4 měsíčních platů.

Co bude chtít ODS za podporu komunistů?

A jak by mělo nové vedení vypadat? Starostou by se měl stát Petr Navrátil (ČSSD), 1. místostarostkou Daniela Seifertová (ANO) a 2. místostarostou Pavel Hojda (KSČM). Jaký benefit by měla za přímou či nepřímou účast v koalici dostat ODS, zatím není známo. Podobně jako se před 4 lety spekulovalo o funkci ředitele divadla pro Jana Svobodu, se nyní spekuluje o údajně slíbených funkcích pro občanské demokraty Tomáše Lindu (manažer průmyslového parku) a Michala Pospíšila (manažer pro zahraniční styk). Tuto informaci v diskusi na facebooku zmínili uživatel David Makyna a bývalá zastupitelka Gabriela Licková.

obecenstvo
Zaplněný sál KC Svoboda se volby nového starosty nedočkal


Mohlo by Vás zajímat:

K Chebu patří Masaryk i Bismarck, říká historik Kosatík

T. G. Masaryk byl velikán i drsňák, říká v rozhovoru historik Pavel Kosatík. Vysvětluje také, proč je dobré si

Read More...

Památkář se v roce 1967 snažil zachránit kostel sv. Anny u Chebu

Unikátní dokumenty o někdejším poutním kostele sv. Anny v Horním Pelhřimově u Chebu dnes na Facebooku zveřejnil chebský občan

Read More...

Výběr jednatele společnosti TEREA: fraška nebo jen kritika opozice?

Na čtvrtečním jednání (11. 4. 2019) chebského zastupitelstva se bude mj. schvalovat nominace Martina Černíka (ČSSD), vítěze nedávného výběrového

Read More...

Mobile Sliding Menu