Miroslav Podlipský končí v chebské ODS. Napsal otevřený dopis Tomáši Lindovi

V rubrice Zpravodajství

Člen chebské ODS Miroslav Podlipský včera rozeslal otevřený dopis místostarostovi a předsedovi Místního sdružení ODS Cheb Tomáši Lindovi, kterým mu oznamuje ukončení členství ve straně a důvody, které ho k takovému rozhodnutí vedly. Sdílíme v plném znění.

Pane předsedo, Tomáši, 

dávám ti tímto jako předsedovi MS ODS v Chebu na vědomí, že ukončuji své členství v ODS, neboť tato pro mě přestala být stranou, do které jsem vstupoval, její program hájil a tuto stranu volil.

Dlouhodobě mám i výrazně jiný názor na to, jakým způsobem by mělo být vedeno MS ODS v Chebu, potažmo jeho oblastní sdružení. Mám velký problém s tím, že nepojmenováváme věci pravými jmény a díky tomu vlastně ztrácíme svoji tvář. Je pro mě nadále nepřijatelné poslouchat zoufalosti, kdy se oblastní předseda na sněmu zapřísahává s tím, že pokud lže, tak ať se propadne do pekla, načež sklidí od členské základny bouřlivý potlesk, nebo po prohraných krajských volbách sborové:“ vlastně se neprohrálo, protože se to čekalo, všichni jsme odvedli perfektní práci, za kterou je třeba si navzájem poděkovat, neboť lepší už to vlastně ani nemohlo být. Říkám si, bohužel jen ten „blbec volič“ to nepochopil anebo vlastně pochopil a podle toho se zachoval.

Ani slovo o tom, že volby se neprohrávají ani nevyhrávají volební kampaní, kdy se kandidáti snaží jak cvičené opičky zalíbit voličům, ale dlouhodobou prací „svých“ lidí, kteří mají a získávají ve svém okolí přirozený respekt. Tento princip u nás však již dávno neplatí. Je sice pár čestných výjimek, ale ty jsou většinou z obavy o svou budoucnost (ztrátu zaměstnání) tak „loajální“, že vlastně degradují samy sebe. K tomu ještě geniální PR agentury se svými finančně nákladnými nápady, jejichž výsledkem je i to, že oblastní lídr vyhoří jak papír.

Stejně tak je pro mě nadále nepřijatelné, že se nikdo nezabývá tím, proč naše řady opouští členové, jichž bylo hodno si vážit a kteří uměli získat podporu veřejnosti a nahrazují je noví členové, o jejichž existenci a důvodech členství v ODS člověk ani neví, co si má myslet. Výsledkem je takřka nevolitelnost a výsměch, kdy se z bašty ODS, jakou Cheb nesporně byl, stal mezi voliči v kraji vlastně outsider. (jen tak pro srovnání: okres Cheb 2008 – 13%, město Cheb 20,6% oproti 2012 okres Cheb 8,61% a město Cheb 7,61%) Jsme tak „dobří“, že jsme to teď nedostali ani na okresní průměr a přitom jsme tak nesebekritičtí, že jsme z toho vyvodili jen to, že za prohru může Nečas a jeho vláda, osobní odpovědnost hlavních aktérů je nulová.

Vzhledem k tomu, že v členské základně MS ODS v Chebu nevidím v současné době sebemenší šanci a ochotu pro změnu, vnímám své setrvání v ODS jako mrhání mým časem a proto jsem se rozhodl pro ukončení členství, což dávám touto formou na vědomí.

Pokud by někdo očekával, že jsem k tomu po těch letech mohl říci více, tak ho musím zklamat. Nabyl jsem přesvědčení, že důvody, proč letití členové postupně odcházejí, vlastně nikoho nezajímají, hlavně, když už jsou pryč a neotravují. Tak se s Vámi tedy loučím, abych pro příště neotravoval.

V Chebu dne 22.11.2012

Miroslav Podlipský

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu