Koupí knihy profesora chebského gymnázia podpoříte hospic

V rubrice Zpravodajství

Více než tři roky vymýšlel každý týden profesor chebského gymnázia a nadšený rekreační běžec Milan Kůtek krátké články o běhání pro Běžeckou školu Miloše Škorpila. Ve svých originálních textech, jakýchsi „běžeckých mystifikacích“, si nenapodobitelně hraje se slovy a rozvíjí fantazii pro neuvěřitelné situace, což mu umožňuje vidět věci jinak, z nadhledu a s úsměvem. Postupně tím vzniklo něco, co nemá v běžeckém světě obdoby. Do knižní podoby nyní tento unikátní soubor běžeckého humoru uspořádal a úvodem opatřil nejznámější český ultravytrvalec Miloš Škorpil. Knížka s názvem Běžecký rok aneb S úsměvem jde všechno líp, kterou svými kresbami doplnil chebský kreslíř a humorista Mirek Vostrý, vyšla v první polovině září ve vydavatelství Malvern.

„Běh i legrace uzdravují, spojují, pomáhají. Já považuji oblast charity za nedílnou součást svého celoživotního běžeckého snažení“, říká v předmluvě knihy Miloš Škorpil. Autoři se rozhodli, že polovinu příjmu z jejich společné knihy věnují na činnost Hospice Sv. Jiří. Přispět na jeho činnost můžete i vy. Buď tím, že si knížku koupíte, nebo tím, že pošlete jakoukoliv částku na transparentní účet Hospice Sv. Jiří, o. p. s., jehož číslo účtu je 2000 653 844 / 2010

,,Tak nějak v běhu se zrodilo něco nového – běžecký humor a já jsem rád, že mě v jeho objevení nestačil předběhnout ani Jára Cimrman. Spíše naopak, protože se souhlasem Zdeňka Svěráka objasňuji v jednom z článků okolnosti vítězství našeho slavného génia v prvním novodobém olympijském maratonu. Pan Zdeněk Svěrák ode mě knihu dokonce s radostí převzal, protože v ní lze nalézt několik jeho upravených motivů. V návaznosti na to chystáme specialitu: při Františkolázeňské 24hodinovce, což je charitativní běžecký happening s výtěžkem právě pro Hospic sv.Jiří (15.-16.11.), proběhne dražba unikátního výtisku knížky s originálními přípisy Z.Svěráka, M.Škorpila a M.Kůtka a kresbami M.Vostrého“, informoval Milan Kůtek.

p.Kůtek+p.Svěrák

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu