Zastupiteli Jaklovi nebyl otištěn příspěvek v Radničních listech, přednost dostala i paní ze Žandova

V rubrice Zpravodajství

V horké předvolební atmosféře odmítla chebská radnice zveřejnit příspěvek opozičního zastupitele Václava Jakla (Svobodní) v Radničních listech. „Okénko politických stran“ je přitom běžnou součástí Radničních listů. V říjnovém čísle distribuovaném do chebských domácností těsně před volbami však podle vyjádření redaktora Ivaniče nezbyl na příspěvek opozičníka prostor.

SAMSUNGToto odůvodnění však velmi pokulhává. Přednost před opozičním zastupitelem Jaklem totiž dostal kdekdo. Tradičně na předních stranách se objevili politici z vedení města. Na více než 2 stranách pak je komerční inzerce, jejíž podstatnou část tvoří pochvalná reklama na projekty podpořené z ROP Severozápad. „Shodou okolností“ se na reklamě usmívá trojka na kandidátce ČSSD Martin Kroupa a sociálnědemokratický kandidát na starostu Chebu Petr Navrátil.

Při této příležitosti považujeme za vhodné upozornit na skutečnost, že to byl právě Petr Navrátil, kterého jsme jako předsedu ROPu Severozápad oslovili před zveřejněním našeho videa o cenách mobiliáře na levém břehu a požádali jej o názor, příp. vysvětlení této ceny. Navrátil, který ještě v srpnu pózoval fotografům u laviček za půl milionu, nám dodnes neodpověděl.

Před zastupitelem města dostala přednost i paní z Žandova

SAMSUNG

Před příspěvkem zastupitele Jakla nakonec dostala v Radničních listech přednost i jistá paní Bělohradská z Dolního Žandova. V jejím příspěvku informuje, že Dolní Žandov se stal krajskou vesnicí roku. Žandovští nepochybně zasluhují gratulaci, ale je otázkou, zda taková informace má mít prioritu před příspěvkem zastupitele města.

Radniční listy, které jsou vydávány v nákladu 22 000 kusů, lze považovat podobně jako ČT nebo Český rozhlas za veřejnoprávní médium. Jsou totiž financovány z městského rozpočtu, tedy za peníze občanů Chebu. Místo vyváženosti však lze spíše hovořit o předvolební kampani koalice ODS a ČSSD.

Cenzurovaný příspěvek zastupitele Václava Jakla jsme se proto rozhodli zveřejnit:

[pullquote]Občané pro radnici nebo radnice pro občany?

Již přes rok můžeme sledovat snahu vedení města prodat pozemky v Májové ulici a před nádražím pro výstavbu „polyfunkčního domu“ investorovi Vojtěchu Kubálkovi. Občané objektu Májová 39 mají oprávněné obavy ze zvýšení dopravní zátěže a hluku a snížení hodnoty jejich majetku možným zastíněním a dlouhodobě požadují po městu Cheb výstavbu parkovacích míst.

Vedení města se od počátku snažilo dělat vše možné i nemožné, aby byl prodej uskutečněn. Nejdříve byl v nájemní smlouvě zapracován odkaz na možnost stavby „polyfunkčního domu“, aby byl následně zveřejněn záměr na prodej pozemků pouze na 15 dnů oproti obvyklým 30. Po podaných peticích občanů sice zastupitelstvo za podpory Svobodných projednání prodeje pozemků odložilo, starosta ale po dalším půl roce navrhl tajné hlasování o prodeji těchto pozemků. To mu nevyšlo! Veřejnost se aktivně zapojila do celého procesu. Za to, že se nebojí prezentovat své názory na zastupitelstvu a za odvahu bojovat proti nesmyslům jim patří palec nahoru.

Některé informace si museli občané z Májové 39 vyžádat až na krajském úřadě, neboť město je pod různými záminkami odmítalo zveřejnit. Vojtěch Kubálek, vedením města prosazovaný investor, nejen že nezajistil demolici objektů na Májové ulici, jak mu nařídil stavební úřad, ale dluží také městu za nájem a penále nemalé peníze.

Vedení města v čele s RNDr. Pavlem Vanouškem a Bc. Tomášem Lindou prosadilo v neprospěch obyvatel Májové 39 alespoň úpravu územního plánu v dané lokalitě.

K pochopení celé kauzy přispěl právní zástupce pana Kubálka, který v odvolání proti demolici uvádí, že před tím, než měl pozemky od města koupit, uzavřel s městem Cheb ústní smlouvu o smlouvě budoucí kupní na tyto pozemky. Kdo asi ústní smlouvu uzavřel? Veřejně se k tomu z vedení města nikdo nepřiznal. Až podezřele usilovná snaha vedení města prodat panu Kubálkovi cokoliv, třeba i pozemek před nádražím, však svědčí o tom, že si právní zástupce pana Vojtěcha Kubálka ústní smlouvu o prodeji pozemku nevymyslel.

Svobodní jsou toho názoru, že představitelé města nemohou slibovat něco, co je ve výlučné pravomoci zastupitelstva města, a to ani v případě, že hlasovací mašinérie koalice funguje jako dobře promazaný stroj.

Václav Jakl 

zastupitel za Stranu svobodných občanů[/pullquote]

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu