Kdo bude Chebu vládnout? Vítězná VPM oslovila 4 strany

V rubrice Zpravodajství
Plevný22
Lídr vítězné VPM Miroslav Plevný

Po sobotním sečtení hlasů v komunálních volbách nyní směřuje pozornost k vyjednavačům jednotlivých politických stran. Jaké bude složení nové radniční vlády? Otázka, která zajímá nejednoho občana.

O budoucí koalici se horečně oficiálně vyjednává už od neděle. Dnes jsme obdrželi prohlášení lídra vítězné Volby pro město – Alternativa Miroslava Plevného směřující vůči těm subjektům, s nimiž je VPM ochotna jít do koalice.

„Máme zájem o spolupráci v koalici VPM-ALTERNATIVA – ČSSD – ANO – Koalice pro Cheb a Svobodní. Chceme respektovat výsledky voleb, respektive vůli občanů města Chebu. Oslovujeme proto po nás dva nejsilnější subjekty dle získaných hlasů a zároveň stojíme o spolupráci s menšími stranami. Náš návrh na obsazení vedení města a městské rady je následující: starosta za VPM, 2 místostarostové – po jednom za ČSSD a ANO,“ uvádí Miroslav Plevný. Pokračuje pak návrhem složení Rady města. V ní by podle představ Plevného měli zasednout tři zástupci VPM, 2 ČSSD, 2 ANO, 1 Koalice pro Cheb a 1 Svobodní.

„Koalice by disponovala 21 zastupiteli. Při sestavování pozic jsme vycházeli opět z výsledků voleb, kdy vítěz bere starostu a jedno místo v radě navíc, strany na druhém a třetím místě se stejným výsledkem berou každý místostarostu a 2 místa v radě a menší strany po 1 místě v radě. Domníváme se, že takto rozdali karty voliči a rozdělení je tudíž spravedlivé. O podrobnějších kompetencích starosty a jednotlivých místostarostů bychom dále jednali dle představ koaličních stran v souvislosti s personálním obsazením těchto pozic,“ zakončil Plevný.

Široká koalice ČSSD, ODS, KSČM a hnutí ANO?

Podle zákulisních informací se nicméně jedná i o variantě bez vítězné VPM – Alternativa, a to v podobě koalice ČSSD – KSČM – ANO – ODS. V takovém případě by měla být zachována funkce 3. místostarosty.

Koaliční vyjednávání budeme nadále sledovat. Oslovili jsme i další zástupce politických stran v zastupitelstvu.

Mohlo by Vás zajímat:

Památkář se v roce 1967 snažil zachránit kostel sv. Anny u Chebu

Unikátní dokumenty o někdejším poutním kostele sv. Anny v Horním Pelhřimově u Chebu dnes na Facebooku zveřejnil chebský občan

Read More...

Výběr jednatele společnosti TEREA: fraška nebo jen kritika opozice?

Na čtvrtečním jednání (11. 4. 2019) chebského zastupitelstva se bude mj. schvalovat nominace Martina Černíka (ČSSD), vítěze nedávného výběrového

Read More...

Zlatému vrchu hrozí další chaos v zástavbě, varuje hnutí ANO. Vedení města nesouhlasí.

Vedení města Chebu navrhuje zastavit práce na regulačním plánu, který byl od loňského roku zpracováván pro lokalitu areálu bývalých

Read More...

Mobile Sliding Menu