Kdo bude Chebu vládnout? Vítězná VPM oslovila 4 strany

V rubrice Zpravodajství
Plevný22
Lídr vítězné VPM Miroslav Plevný

Po sobotním sečtení hlasů v komunálních volbách nyní směřuje pozornost k vyjednavačům jednotlivých politických stran. Jaké bude složení nové radniční vlády? Otázka, která zajímá nejednoho občana.

O budoucí koalici se horečně oficiálně vyjednává už od neděle. Dnes jsme obdrželi prohlášení lídra vítězné Volby pro město – Alternativa Miroslava Plevného směřující vůči těm subjektům, s nimiž je VPM ochotna jít do koalice.

„Máme zájem o spolupráci v koalici VPM-ALTERNATIVA – ČSSD – ANO – Koalice pro Cheb a Svobodní. Chceme respektovat výsledky voleb, respektive vůli občanů města Chebu. Oslovujeme proto po nás dva nejsilnější subjekty dle získaných hlasů a zároveň stojíme o spolupráci s menšími stranami. Náš návrh na obsazení vedení města a městské rady je následující: starosta za VPM, 2 místostarostové – po jednom za ČSSD a ANO,“ uvádí Miroslav Plevný. Pokračuje pak návrhem složení Rady města. V ní by podle představ Plevného měli zasednout tři zástupci VPM, 2 ČSSD, 2 ANO, 1 Koalice pro Cheb a 1 Svobodní.

„Koalice by disponovala 21 zastupiteli. Při sestavování pozic jsme vycházeli opět z výsledků voleb, kdy vítěz bere starostu a jedno místo v radě navíc, strany na druhém a třetím místě se stejným výsledkem berou každý místostarostu a 2 místa v radě a menší strany po 1 místě v radě. Domníváme se, že takto rozdali karty voliči a rozdělení je tudíž spravedlivé. O podrobnějších kompetencích starosty a jednotlivých místostarostů bychom dále jednali dle představ koaličních stran v souvislosti s personálním obsazením těchto pozic,“ zakončil Plevný.

Široká koalice ČSSD, ODS, KSČM a hnutí ANO?

Podle zákulisních informací se nicméně jedná i o variantě bez vítězné VPM – Alternativa, a to v podobě koalice ČSSD – KSČM – ANO – ODS. V takovém případě by měla být zachována funkce 3. místostarosty.

Koaliční vyjednávání budeme nadále sledovat. Oslovili jsme i další zástupce politických stran v zastupitelstvu.

Mohlo by Vás zajímat:

K Chebu patří Masaryk i Bismarck, říká historik Kosatík

T. G. Masaryk byl velikán i drsňák, říká v rozhovoru historik Pavel Kosatík. Vysvětluje také, proč je dobré si

Read More...

Památkář se v roce 1967 snažil zachránit kostel sv. Anny u Chebu

Unikátní dokumenty o někdejším poutním kostele sv. Anny v Horním Pelhřimově u Chebu dnes na Facebooku zveřejnil chebský občan

Read More...

Výběr jednatele společnosti TEREA: fraška nebo jen kritika opozice?

Na čtvrtečním jednání (11. 4. 2019) chebského zastupitelstva se bude mj. schvalovat nominace Martina Černíka (ČSSD), vítěze nedávného výběrového

Read More...

Mobile Sliding Menu