Kdo bude Chebu vládnout? Vítězná VPM oslovila 4 strany

V rubrice Zpravodajství
Plevný22
Lídr vítězné VPM Miroslav Plevný

Po sobotním sečtení hlasů v komunálních volbách nyní směřuje pozornost k vyjednavačům jednotlivých politických stran. Jaké bude složení nové radniční vlády? Otázka, která zajímá nejednoho občana.

O budoucí koalici se horečně oficiálně vyjednává už od neděle. Dnes jsme obdrželi prohlášení lídra vítězné Volby pro město – Alternativa Miroslava Plevného směřující vůči těm subjektům, s nimiž je VPM ochotna jít do koalice.

„Máme zájem o spolupráci v koalici VPM-ALTERNATIVA – ČSSD – ANO – Koalice pro Cheb a Svobodní. Chceme respektovat výsledky voleb, respektive vůli občanů města Chebu. Oslovujeme proto po nás dva nejsilnější subjekty dle získaných hlasů a zároveň stojíme o spolupráci s menšími stranami. Náš návrh na obsazení vedení města a městské rady je následující: starosta za VPM, 2 místostarostové – po jednom za ČSSD a ANO,“ uvádí Miroslav Plevný. Pokračuje pak návrhem složení Rady města. V ní by podle představ Plevného měli zasednout tři zástupci VPM, 2 ČSSD, 2 ANO, 1 Koalice pro Cheb a 1 Svobodní.

„Koalice by disponovala 21 zastupiteli. Při sestavování pozic jsme vycházeli opět z výsledků voleb, kdy vítěz bere starostu a jedno místo v radě navíc, strany na druhém a třetím místě se stejným výsledkem berou každý místostarostu a 2 místa v radě a menší strany po 1 místě v radě. Domníváme se, že takto rozdali karty voliči a rozdělení je tudíž spravedlivé. O podrobnějších kompetencích starosty a jednotlivých místostarostů bychom dále jednali dle představ koaličních stran v souvislosti s personálním obsazením těchto pozic,“ zakončil Plevný.

Široká koalice ČSSD, ODS, KSČM a hnutí ANO?

Podle zákulisních informací se nicméně jedná i o variantě bez vítězné VPM – Alternativa, a to v podobě koalice ČSSD – KSČM – ANO – ODS. V takovém případě by měla být zachována funkce 3. místostarosty.

Koaliční vyjednávání budeme nadále sledovat. Oslovili jsme i další zástupce politických stran v zastupitelstvu.

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu