Hazard jen na Svatém Kříži? Vedení města narazilo u zastupitelů

V rubrice Zpravodajství

Vzrušenou diskusi mezi politiky i občany vyvolal návrh Volby pro město, hnutí ANO a Koalice pro Cheb na přijetí městské vyhlášky, která by vymístila hazardní hry pouze do lokality Svatý Kříž. Vedení města od počátku počítalo s tím, že návrh nepodpoří koaliční Svobodní (zastupitelé Václav Jakl a Stanislav Pimek), neboť je v rozporu s ideou této strany o svobodě podnikání. Přesto však spoléhalo na konstruktivní podporu opozice – marně.

 

ČSSD: problémy kasin v Májové a v býv. Intersparu nejsou řádně zdokumentovány

První se do rozpravy přihlásil zastupitel Pavel Vanoušek (ČSSD), který jménem celého klubu ČSSD podobu návrhu odmítl. Sociální demokraté nevidí důvod, aby hazard byl povolen pouze na Svatém Kříži, když v některých jiných částech města (např. v Dolních Dvorech) s kasiny nejsou žádné komplikace. V případě kasin v Májové ulici nebo v areálu býv. Intersparu Vanoušek požaduje, aby byly podrobně zdokumentovány údajné problémy – kdy byly, jaké byly, co konkrétního řešila Policie ČR a co konkrétního řešila Městská policie. Bude-li to prokázáno, pak bude ČSSD ochotna návrh podpořit.

„Mě překvapuje, že někdo chce vyčíslovat, kolikrát zasahovala policie v Májové ulici, ty problémy jsou tam obrovské. Představa, že budeme do každé důvodové zprávy tyto skutečnosti vypisovat, to už tu za chvíli budeme mít důvodové zprávy v rozsahu Bible,“ kontroval starosta Antonín Jalovec (VPM).

Zastupitel Petr Navrátil (nestr., dříve ČSSD) návrhu vytknul, že není vyčísleno, jaké bude mít vymístění hazardu na Svatý Kříž finanční dopady do rozpočtu města.

 

Tomáš Linda (ODS): jednejme s majiteli kasina v Májové, chtějí objekt rekonstruovat

Zastupitel Tomáš Linda (ODS) obhajoval všechna tři dotčená kasina. S majiteli kasina v Májové ulici by se podle Lindy mělo jednat, neboť je naděje, že objekt díky nim projde rekonstrukcí a zařízení se zlepší. Zástupci města by dále měli vzít v úvahu, že majitel kasina v Dolních Dvorech před 17 lety pomohl městu vymoci dlužné nájemné. Podle Lindy by se také mělo zohlednit, že za každý videoloterijní terminál je jasně vymezená suma, která plyne do městského rozpočtu. „Nemyslím si, že zrovna tato kasina s přísnými pravidly jsou kritickým místem, kde by se měla ohrožovat výchova mládeže,“ dodal Linda.

„Původně Májovka byla kasino, co se z toho stalo? My nemáme tolik jiných pák na to, abychom s tím něco udělali. A jestli někdo tvrdí, že to má na město pozitivní vliv? Z hlediska peněz možná ano, ale negativních faktorů je víc,“ reagoval zastupitel Miroslav Plevný (VPM).

Jediným zastupitelem opozice, který návrh podpořil, byl nakonec Radomír Honců (KSČM). Ostatní zastupitelé za ČSSD, ODS, KSČM a Svobodné se však zdrželi hlasování nebo nehlasovali vůbec a návrh na vymístění hazardu jen na Svatý Kříž tak neprošel.

Konečné výsledky hlasování chebských zastupitelů o návrhu vyhlášky regulující hazard

Anonymní kampaň po dvou dnech zmizela

Na rozpravu zastupitelů o hazardu nejvíce upozornila nově vzniklá facebooková stránka Občané Chebu, která zveřejnila sestřih debaty zastupitelů o hazardu i o dalších tématech. Video se velmi rychle rozšířilo a vzbudilo hněv řady občanů na zastupitele Lindu, ale také kritiku z řad politiků vůči anonymnímu autorovi a neobjektivnímu sestřihu videa. Přestože mělo video více než 5.000 zhlédnutí, po dvou dnech celá stránka zmizela z Facebooku.

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu