Cheb má novou radní Mudrovou, zastupitelé se nepohodli o řešení bezdomovectví

V rubrice Zpravodajství

Listopadové zasedání městského zastupitelstva se neslo v relativně poklidném duchu. V úvodu jednání složila slib nová zastupitelka Marie Mudrová (KpCh), která vystřídala lékaře Karla Tyrpekla (ten rezignoval ze zdravotních důvodů). Zastupitelku Mudrovou pak následně její noví kolegové zvolili v tajné volbě i do funkce radní města Chebu.

Mgr. Marie Mudrová je dlouholetou známou knihovnicí Městské knihovny v Chebu. Členkou zastupitelstva města Chebu byla již v letech 2006 – 2010 za Stranu Zelených. Za Zelené letos kandidovala i do Poslanecké sněmovny.

Marie Mudrová (KpCh)

Jak zněl slib nové zastupitelky Mudrové:

„Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu města a jeho občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky.“

Co může město Cheb podniknout proti bezdomovectví

Poklidná atmosféra byla narušena pouze jednou, a to při projednávání Zprávy o mapování bezdomovectví. Zastupitel Petr Navrátil (nestr.) poděkoval za vypracování materiálu a navrhl přijmout doplňující usnesení ukládající místostarostce Gabriele Lickové (KpCh) připravit návrh na vybudování sociální ubytovny (na kterém se, jak dodal Navrátil, již stejnak pracuje) a zjistit podmínky pro vznik ambulantní léčby drogové a alkoholové závislosti.

Následně si vzal slovo zastupitel Tomáš Linda (ODS), který předložený materiál podrobil tvrdé kritice. „Když vidím mapu, kde jsou jednotlivá místa, kde je bezdomovectví, tak to by se dal udělat jeden velký kruh okolo Chebu. To, že dnes je předkládán materiál, kterým bereme situaci o bezdomovectví na vědomí, tak to považuji za úsměvné, ale i skoro nezodpovědné. Přistoupit k tomu tak, že tu situaci vezmu na vědomí a nic k tomu nenavrhnu, tak je to hodně hodně nezodpovědné,“ uvedl Linda a dodal, že kdyby mapu Chebu s vyznačenými lokalitami bezdomovců viděla veřejnost, tak to vyvolá pocit nebezpečí.

Místostarostka Licková na to reagovala, že mapování probíhá už od roku 2015, a to dvakrát do roka a je součástí plánu Sociálního začleňování města Chebu. Sama na neřešení situace dříve jako opoziční zastupitelka upozorňovala a její připomínky zůstaly nepovšimnuty. „To, že se vám to nyní jeví jako nebezpečná situace, to bych si být vámi posypala hlavu,“ dodala Licková směrem k Lindovi. V reakci na podnět zastupitele Navrátila místostarostka dodala, že jím navrhované kroky již učinila dříve, ale nemá problém s tím, aby byla zaúkolována zastupitelstvem oficiálně. Linda si však hlavu posypat odmítl a naopak obvinil Lickovou z nekompetentnosti, přičemž při oslovení zdůraznil, že je pouhou náhradní zastupitelkou (G. Licková se stala zastupitelkou po rezignaci zastupitele Cabadaje, pozn. red.).

Téma pak mělo ještě „dohru“ v bodě Různé na konci zasedání, když se zastupitelé za Svobodné ohradili proti způsobu vyjadřování zastupitele Lindy vůči místostarostce Lickové. Více ve videu:

Další témata projednávaná chebskými zastupiteli přineseme v příštím článku.

 

Mohlo by Vás zajímat:

K Chebu patří Masaryk i Bismarck, říká historik Kosatík

T. G. Masaryk byl velikán i drsňák, říká v rozhovoru historik Pavel Kosatík. Vysvětluje také, proč je dobré si

Read More...

Památkář se v roce 1967 snažil zachránit kostel sv. Anny u Chebu

Unikátní dokumenty o někdejším poutním kostele sv. Anny v Horním Pelhřimově u Chebu dnes na Facebooku zveřejnil chebský občan

Read More...

Výběr jednatele společnosti TEREA: fraška nebo jen kritika opozice?

Na čtvrtečním jednání (11. 4. 2019) chebského zastupitelstva se bude mj. schvalovat nominace Martina Černíka (ČSSD), vítěze nedávného výběrového

Read More...

Mobile Sliding Menu