Cheb má novou radní Mudrovou, zastupitelé se nepohodli o řešení bezdomovectví

V rubrice Zpravodajství

Listopadové zasedání městského zastupitelstva se neslo v relativně poklidném duchu. V úvodu jednání složila slib nová zastupitelka Marie Mudrová (KpCh), která vystřídala lékaře Karla Tyrpekla (ten rezignoval ze zdravotních důvodů). Zastupitelku Mudrovou pak následně její noví kolegové zvolili v tajné volbě i do funkce radní města Chebu.

Mgr. Marie Mudrová je dlouholetou známou knihovnicí Městské knihovny v Chebu. Členkou zastupitelstva města Chebu byla již v letech 2006 – 2010 za Stranu Zelených. Za Zelené letos kandidovala i do Poslanecké sněmovny.

Marie Mudrová (KpCh)

Jak zněl slib nové zastupitelky Mudrové:

„Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu města a jeho občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky.“

Co může město Cheb podniknout proti bezdomovectví

Poklidná atmosféra byla narušena pouze jednou, a to při projednávání Zprávy o mapování bezdomovectví. Zastupitel Petr Navrátil (nestr.) poděkoval za vypracování materiálu a navrhl přijmout doplňující usnesení ukládající místostarostce Gabriele Lickové (KpCh) připravit návrh na vybudování sociální ubytovny (na kterém se, jak dodal Navrátil, již stejnak pracuje) a zjistit podmínky pro vznik ambulantní léčby drogové a alkoholové závislosti.

Následně si vzal slovo zastupitel Tomáš Linda (ODS), který předložený materiál podrobil tvrdé kritice. „Když vidím mapu, kde jsou jednotlivá místa, kde je bezdomovectví, tak to by se dal udělat jeden velký kruh okolo Chebu. To, že dnes je předkládán materiál, kterým bereme situaci o bezdomovectví na vědomí, tak to považuji za úsměvné, ale i skoro nezodpovědné. Přistoupit k tomu tak, že tu situaci vezmu na vědomí a nic k tomu nenavrhnu, tak je to hodně hodně nezodpovědné,“ uvedl Linda a dodal, že kdyby mapu Chebu s vyznačenými lokalitami bezdomovců viděla veřejnost, tak to vyvolá pocit nebezpečí.

Místostarostka Licková na to reagovala, že mapování probíhá už od roku 2015, a to dvakrát do roka a je součástí plánu Sociálního začleňování města Chebu. Sama na neřešení situace dříve jako opoziční zastupitelka upozorňovala a její připomínky zůstaly nepovšimnuty. „To, že se vám to nyní jeví jako nebezpečná situace, to bych si být vámi posypala hlavu,“ dodala Licková směrem k Lindovi. V reakci na podnět zastupitele Navrátila místostarostka dodala, že jím navrhované kroky již učinila dříve, ale nemá problém s tím, aby byla zaúkolována zastupitelstvem oficiálně. Linda si však hlavu posypat odmítl a naopak obvinil Lickovou z nekompetentnosti, přičemž při oslovení zdůraznil, že je pouhou náhradní zastupitelkou (G. Licková se stala zastupitelkou po rezignaci zastupitele Cabadaje, pozn. red.).

Téma pak mělo ještě „dohru“ v bodě Různé na konci zasedání, když se zastupitelé za Svobodné ohradili proti způsobu vyjadřování zastupitele Lindy vůči místostarostce Lickové. Více ve videu:

Další témata projednávaná chebskými zastupiteli přineseme v příštím článku.

 

Mohlo by Vás zajímat:

Občané v centru Chebu protestují proti zaváděnému systému parkování

Ani veřejné projednání s představiteli radnice nepřesvědčilo protestující občany z centra Chebu k přijetí nového parkovacího systému, který vstupuje v účinnost již zítra

Read More...

Divoký únor 1948 v Chebu: velké čistky proběhly již v prvním týdnu puče

Kulaté výročí komunistického puče v Československu je nejčastěji připomínáno událostmi v Praze. Mnohem méně se již ví, jak děsivý

Read More...

Před 49 lety se na náměstí pokusil upálit chebský „Palach“

Ještě donedávna byl čin mladého učně z Chebu neznámý i historikům. Dnes večer (26. ledna 2018 v 19:15 hod.) přitom uplyne

Read More...

Mobile Sliding Menu