Úředníci finančního odboru města varují: městu Cheb docházejí peníze

V rubrice Zpravodajství

Finanční odbor města Chebu upozornil na velice nepříznivou finanční situaci města. Na základě zprávy pro schůzi Rady města Chebu konané 21.8.2014 a pro zítřejší zasedání městského zastupitelstva vyjádřili zaměstnanci finančního odboru svůj nesouhlas s navyšováním výdajů. Důrazně zároveň upozornili na nutnou redukci výdajů, zejména v investiční části.

V budoucích letech plánuje město Cheb kapitálové výdaje, a to ve výši 126 milionů Kč za rok 2015 a pouhých 105 milonů v následujících třech letech. Oproti srovnatelnému období v minulosti tak investice klesají zhruba na polovinu.

Splátky za „kulturák“ 

V minulých letech město disponovalo úvěrem ve výši až 114 mil. Kč, který do budoucna plánuje zcela splatit a fungovat s vyrovnaným rozpočtem. Roční splátky na úvěr na rekonstrukci Kulturního centra Svoboda budou činit 16,8 milionů Kč ročně. Zároveň také město počítá se snížením příjmů o 40 mil. Kč, respektive 70 mil. Kč v následujících letech.

Navíc podle zprávy finančního odboru došlo k nadhodnocení odhadu zůstatků na účtech města k 1.1.2014, a to o 9,8 milionů Kč. Jednotlivé odbory města avizují nenaplnění příjmů o více než 37 mil. Kč, jelikož tyto byly doposud nadhodnocené.

Řešení mohou být nepopulární

Výše zmíněné problémy se mohou negativně projevit v dlouhodobé finanční stabilitě města. Pro budoucí zastupitele tak tato zpráva znamená, že pravděpodobně budou muset přiškrtit investice ve městě nebo propad příjmů kompenzovat prodejem majetku či zvýšením daně z nemovitosti. 

finanční dobor

 

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu