Starosta nesouhlasí se zprávou finančního odboru, ohradil se proti Zprávám z Chebu

V rubrice Zpravodajství

Starosta města Chebu Pavel Vanoušek dnes ve svém vyjádření sdíleném na webu i facebooku města a prezentovaném i v komentáři na našem facebooku, označil informaci o propadu v rozpočtu města za účelovou a opětovně tendenční zprávu. Problém však je, že všechny naše informace vycházely z veřejně dostupného stanoviska finančního odboru města Chebu. Pro celé vyjádření starosty klikněte na obrázek:

vyjádření

Odpověď Petra Budila:

„Vážený pane starosto,

v prvé řadě velmi vítáme, že jste historicky poprvé vstoupil do diskusí na naší facebookové stránce, na kterou jsme Vás, stejně jako ostatní zastupitele, osobně zvali již v roce 2011.

Zároveň se však musíme zásadně ohradit proti Vašemu tvrzení, že naše zpráva o varování finančního odboru města Chebu je účelová a tendenční. Text naší informace, a to včetně jednotlivých výrazů, jako např. „velice nepříznivá situace“ či „důrazně upozorňuje“, vycházel z oficiálního stanoviska finančního odboru.

Nesouhlasíte-li s výší, kolik přesně činí propad v rozpočtu města Chebu, je třeba si takové stanovisko vyjasnit s Vámi podřízenými úředníky finančního odboru. To potvrzuje i průběh dnešního zastupitelstva, na kterém jste musel připustit, že rozpočet města Chebu je skutečně napjatý a vyjadřoval jste se k údajům uváděným finančním odborem, s nimiž jste ne zcela souhlasil. Z našeho pohledu jsme nepochybili a pouze jsme vycházeli z veřejně dostupného stanoviska finančního odboru města Chebu.

S pozdravem

Petr Budil, Zprávy z Chebu“

Mohlo by Vás zajímat:

K Chebu patří Masaryk i Bismarck, říká historik Kosatík

T. G. Masaryk byl velikán i drsňák, říká v rozhovoru historik Pavel Kosatík. Vysvětluje také, proč je dobré si

Read More...

Památkář se v roce 1967 snažil zachránit kostel sv. Anny u Chebu

Unikátní dokumenty o někdejším poutním kostele sv. Anny v Horním Pelhřimově u Chebu dnes na Facebooku zveřejnil chebský občan

Read More...

Výběr jednatele společnosti TEREA: fraška nebo jen kritika opozice?

Na čtvrtečním jednání (11. 4. 2019) chebského zastupitelstva se bude mj. schvalovat nominace Martina Černíka (ČSSD), vítěze nedávného výběrového

Read More...

Mobile Sliding Menu