Starosta nesouhlasí se zprávou finančního odboru, ohradil se proti Zprávám z Chebu

V rubrice Zpravodajství

Starosta města Chebu Pavel Vanoušek dnes ve svém vyjádření sdíleném na webu i facebooku města a prezentovaném i v komentáři na našem facebooku, označil informaci o propadu v rozpočtu města za účelovou a opětovně tendenční zprávu. Problém však je, že všechny naše informace vycházely z veřejně dostupného stanoviska finančního odboru města Chebu. Pro celé vyjádření starosty klikněte na obrázek:

vyjádření

Odpověď Petra Budila:

„Vážený pane starosto,

v prvé řadě velmi vítáme, že jste historicky poprvé vstoupil do diskusí na naší facebookové stránce, na kterou jsme Vás, stejně jako ostatní zastupitele, osobně zvali již v roce 2011.

Zároveň se však musíme zásadně ohradit proti Vašemu tvrzení, že naše zpráva o varování finančního odboru města Chebu je účelová a tendenční. Text naší informace, a to včetně jednotlivých výrazů, jako např. „velice nepříznivá situace“ či „důrazně upozorňuje“, vycházel z oficiálního stanoviska finančního odboru.

Nesouhlasíte-li s výší, kolik přesně činí propad v rozpočtu města Chebu, je třeba si takové stanovisko vyjasnit s Vámi podřízenými úředníky finančního odboru. To potvrzuje i průběh dnešního zastupitelstva, na kterém jste musel připustit, že rozpočet města Chebu je skutečně napjatý a vyjadřoval jste se k údajům uváděným finančním odborem, s nimiž jste ne zcela souhlasil. Z našeho pohledu jsme nepochybili a pouze jsme vycházeli z veřejně dostupného stanoviska finančního odboru města Chebu.

S pozdravem

Petr Budil, Zprávy z Chebu“

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu