Zastupitelé budou projednávat záměr prodeje parku u nádraží kontroverznímu podnikateli

V rubrice Zpravodajství

Na svém zasedání ve čtvrtek dne 27.3.2014 budou chebští zastupitelé projednávat záměr na prodej parku a dalších přilehlých ploch na náměstí Dr. Milady Horákové (prostor před budovou nádraží) za účelem stavby polyfunkčního domu. 

Jak vyplývá z důvodové zprávy zastupitelstva města k projednávanému materiálu, upustí podnikatel od soudního řešení sporu na Májové ulici, pokud dojde ke schválení záměru a prodeje do jeho vlastnictví. Studie je zpracována na celou lokalitu náměstí Dr. Milady Horákové. K tomuto zcela novému pojetí přednádražního prostoru však nebylo zástupci města svoláno žádné veřejné projednání.

„Vždy jsme ochotni se účastnit veřejného projednávání architektonických záměrů. Kdybychom byli městem Cheb či investorem o projednání v tomto případě požádáni, určitě jsme tomu přístupni,“ sdělil Boris Redčenkov z atelieru A69-architekti, který na objednávku města studii zástavby zpracoval. Představit studii a zodpovědět případné dotazy zastupitelů by měl na jednání zastupitelstva dorazit další z členů atelieru, architekt Jaroslav Wertig.

Z materiálu předkládaného zastupitelům není zřejmé, kdo zafinancuje úpravu parkoviště, neboť předmětem prodeje je i výjezd ze současného parkoviště. Zda nakonec bude veřejné projednání k prodeji parku svoláno, z materiálu nevyplývá.

Ze studie A69 navrhující výstavbu obchodních a komerčních ploch i podzemních garáží (pro zvětšení lze rozkliknout):

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu