Zastupitelé budou projednávat záměr prodeje parku u nádraží kontroverznímu podnikateli

V rubrice Zpravodajství

Na svém zasedání ve čtvrtek dne 27.3.2014 budou chebští zastupitelé projednávat záměr na prodej parku a dalších přilehlých ploch na náměstí Dr. Milady Horákové (prostor před budovou nádraží) za účelem stavby polyfunkčního domu. 

Jak vyplývá z důvodové zprávy zastupitelstva města k projednávanému materiálu, upustí podnikatel od soudního řešení sporu na Májové ulici, pokud dojde ke schválení záměru a prodeje do jeho vlastnictví. Studie je zpracována na celou lokalitu náměstí Dr. Milady Horákové. K tomuto zcela novému pojetí přednádražního prostoru však nebylo zástupci města svoláno žádné veřejné projednání.

„Vždy jsme ochotni se účastnit veřejného projednávání architektonických záměrů. Kdybychom byli městem Cheb či investorem o projednání v tomto případě požádáni, určitě jsme tomu přístupni,“ sdělil Boris Redčenkov z atelieru A69-architekti, který na objednávku města studii zástavby zpracoval. Představit studii a zodpovědět případné dotazy zastupitelů by měl na jednání zastupitelstva dorazit další z členů atelieru, architekt Jaroslav Wertig.

Z materiálu předkládaného zastupitelům není zřejmé, kdo zafinancuje úpravu parkoviště, neboť předmětem prodeje je i výjezd ze současného parkoviště. Zda nakonec bude veřejné projednání k prodeji parku svoláno, z materiálu nevyplývá.

Ze studie A69 navrhující výstavbu obchodních a komerčních ploch i podzemních garáží (pro zvětšení lze rozkliknout):

Mohlo by Vás zajímat:

K Chebu patří Masaryk i Bismarck, říká historik Kosatík

T. G. Masaryk byl velikán i drsňák, říká v rozhovoru historik Pavel Kosatík. Vysvětluje také, proč je dobré si

Read More...

Památkář se v roce 1967 snažil zachránit kostel sv. Anny u Chebu

Unikátní dokumenty o někdejším poutním kostele sv. Anny v Horním Pelhřimově u Chebu dnes na Facebooku zveřejnil chebský občan

Read More...

Výběr jednatele společnosti TEREA: fraška nebo jen kritika opozice?

Na čtvrtečním jednání (11. 4. 2019) chebského zastupitelstva se bude mj. schvalovat nominace Martina Černíka (ČSSD), vítěze nedávného výběrového

Read More...

Mobile Sliding Menu