Nové lanové centrum za 15 mil. zřejmě čeká rekonstrukce

V rubrice Zpravodajství

Olanovblíbené lanové centrum dokončené před rokem a půl za 15 milionů korun má zásadní problém. Dle dendrologického posouzení zpracovaného v červnu letošního roku bude muset být pokácena polovina stromů, na nichž jsou umístěny jednotlivé prvky. Stromy jsou podle posouzení silně poškozené a provozně nebezpečné. Dokument jsme obdrželi tento týden.

Otázkou je, proč jsou stromy v tak špatném stavu, když se jedná o areál dokončený v loňském roce? Sama autorka v dokumentu jako možný důvod rychlého odumírání stromů uvádí zásah do kořenového prostoru při stavebních činnostech spojených s výstavbou lanového centra.

Odborné posouzení zpracovala Ing. Zora Rákosová, projektantka v oboru zahradní a krajinářské architektury, přičemž stav stromů je ke dni 24.6.2014. Nezaznamenali jsme, že by od té doby došlo v lanovém centru ke kácení stromů.

Kdo byl o skutečnosti informován?

V nejbližší době by se primárně mělo vyřešit, kdo těmito informacemi disponoval a proč dosud nedošlo k nápravě stavu dle dendrologického posouzení. Na dokumentu není uveden žádný objednatel, podle neoficiálních informací však měl být dokument vypracován na podnět vlastníka objektu – města Chebu. Pokud se tato informace potvrdí, měl by někdo odpovědný doložit, že se návštěvníkům lanového centra nemohlo v důsledku stavu dřevin nic stát.

lanové posudek
Výňatek z dendrologického posouzení k lanovému centru

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu