Nové lanové centrum za 15 mil. zřejmě čeká rekonstrukce

V rubrice Zpravodajství

Olanovblíbené lanové centrum dokončené před rokem a půl za 15 milionů korun má zásadní problém. Dle dendrologického posouzení zpracovaného v červnu letošního roku bude muset být pokácena polovina stromů, na nichž jsou umístěny jednotlivé prvky. Stromy jsou podle posouzení silně poškozené a provozně nebezpečné. Dokument jsme obdrželi tento týden.

Otázkou je, proč jsou stromy v tak špatném stavu, když se jedná o areál dokončený v loňském roce? Sama autorka v dokumentu jako možný důvod rychlého odumírání stromů uvádí zásah do kořenového prostoru při stavebních činnostech spojených s výstavbou lanového centra.

Odborné posouzení zpracovala Ing. Zora Rákosová, projektantka v oboru zahradní a krajinářské architektury, přičemž stav stromů je ke dni 24.6.2014. Nezaznamenali jsme, že by od té doby došlo v lanovém centru ke kácení stromů.

Kdo byl o skutečnosti informován?

V nejbližší době by se primárně mělo vyřešit, kdo těmito informacemi disponoval a proč dosud nedošlo k nápravě stavu dle dendrologického posouzení. Na dokumentu není uveden žádný objednatel, podle neoficiálních informací však měl být dokument vypracován na podnět vlastníka objektu – města Chebu. Pokud se tato informace potvrdí, měl by někdo odpovědný doložit, že se návštěvníkům lanového centra nemohlo v důsledku stavu dřevin nic stát.

lanové posudek
Výňatek z dendrologického posouzení k lanovému centru

Mohlo by Vás zajímat:

K Chebu patří Masaryk i Bismarck, říká historik Kosatík

T. G. Masaryk byl velikán i drsňák, říká v rozhovoru historik Pavel Kosatík. Vysvětluje také, proč je dobré si

Read More...

Památkář se v roce 1967 snažil zachránit kostel sv. Anny u Chebu

Unikátní dokumenty o někdejším poutním kostele sv. Anny v Horním Pelhřimově u Chebu dnes na Facebooku zveřejnil chebský občan

Read More...

Výběr jednatele společnosti TEREA: fraška nebo jen kritika opozice?

Na čtvrtečním jednání (11. 4. 2019) chebského zastupitelstva se bude mj. schvalovat nominace Martina Černíka (ČSSD), vítěze nedávného výběrového

Read More...

Mobile Sliding Menu