Krajské zastupitelstvo znovu on-line, co na to v Chebu?

V rubrice Zpravodajství

Představitelé Karlovarského kraje vyřešili svérázný právní výklad Úřadu pro ochranu osobních údajů odlišně, než jejich kolegové v Chebu. Na prosincovém zasedání zastupitelstva kraje totiž byly vyvěšeny cedulky s upozorněním, že rokování politiků včetně vystoupení občanů je natáčeno a zveřejňováno na internetu. Po konzultaci s ÚOOÚ tak již občané mohou ode dneška na krajském webu sledovat ze záznamu prosincové jednání.

Krajské zastupitelstvo je on-line

Město Cheb stále přistupuje k této problematice jinak. Zrušení záznamů z chebského zastupitelstva radniční média přiznala po velké kritice veřejnosti až včera večer. V příspěvku se argumentuje hrozbou pokuty 10 milionů Kč, tu však ÚOOÚ ještě nikomu kvůli videozáznamům neudělil. V článku se také opomíjí většina ostatních měst, která nadále videozáznamy zveřejňují a zapomíná se dodat, že zákaz prosadila chebská ČSSD a ODS (nikoli zastupitelé obecně).

Stále tak trvá podezření, že záznamy koaliční zastupitelé zakázali z důvodu přílišné pozornosti veřejnosti.

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu