K ZAMYŠLENÍ: Chcete zadarmo parkovat v centru? Zažádejte si o výpůjčku parkovacího boxu

V rubrice Názory

Velká část obyvatel centra města, ale i lidí v centru podnikajících, řeší dlouhodobě problém s parkováním. Trápí je nízký počet míst i cena za pořízení parkovacích karet (od 1 200 Kč do 10 000 Kč za rok). Naposledy se ožehavé téma parkování projevilo v minulých týdnech na Růžovém kopečku nebo v Májové ulici. O to víc překvapuje, že chebská radnice parkovací místa v centru nabízí zdarma. Nevěříte?

Dle zveřejněného záměru hodlá poskytnout město Cheb zdarma na 10 let tři parkovací místa ve dvorním traktu Provaznické ulice Okresní hospodářské komoře Cheb (OHK). Tato instituce má přitom pouze tři zaměstnance a v případě návštěv klientů i možnost parkování na náměstí, tak jako jakýkoli jiný návštěvník centra. Přímo se tak nabízí, že si bezplatné parkování takto řeší předseda OHK a většinový majitel blízké kavárny Bartholomeus Jakub Pánik (ČSSD), místopředseda OHK Jan Mraček (ten je zároveň předsedou zdejší ODS, která má v „Grüneráku“ sídlo) a ředitel OHK Stanislav Kříž (TOP 09).

Doufejme, že tomu tak není a město měří všem stejným metrem. Proto, pokud bydlíte nebo podnikáte v centru, máte šanci – vyplňte na webových stránkách města žádost o bezplatnou výpůjčku parkovacího boxu.

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu