K ZAMYŠLENÍ: Chcete zadarmo parkovat v centru? Zažádejte si o výpůjčku parkovacího boxu

V rubrice Názory

Velká část obyvatel centra města, ale i lidí v centru podnikajících, řeší dlouhodobě problém s parkováním. Trápí je nízký počet míst i cena za pořízení parkovacích karet (od 1 200 Kč do 10 000 Kč za rok). Naposledy se ožehavé téma parkování projevilo v minulých týdnech na Růžovém kopečku nebo v Májové ulici. O to víc překvapuje, že chebská radnice parkovací místa v centru nabízí zdarma. Nevěříte?

Dle zveřejněného záměru hodlá poskytnout město Cheb zdarma na 10 let tři parkovací místa ve dvorním traktu Provaznické ulice Okresní hospodářské komoře Cheb (OHK). Tato instituce má přitom pouze tři zaměstnance a v případě návštěv klientů i možnost parkování na náměstí, tak jako jakýkoli jiný návštěvník centra. Přímo se tak nabízí, že si bezplatné parkování takto řeší předseda OHK a většinový majitel blízké kavárny Bartholomeus Jakub Pánik (ČSSD), místopředseda OHK Jan Mraček (ten je zároveň předsedou zdejší ODS, která má v „Grüneráku“ sídlo) a ředitel OHK Stanislav Kříž (TOP 09).

Doufejme, že tomu tak není a město měří všem stejným metrem. Proto, pokud bydlíte nebo podnikáte v centru, máte šanci – vyplňte na webových stránkách města žádost o bezplatnou výpůjčku parkovacího boxu.

Mohlo by Vás zajímat:

Rozhovor s mladými vietnamskými režiséry, kteří se vrací do rodného Chebska

Narodili se vietnamským rodičům, vyrostli v Chebu a nyní točí filmy. Řeč je o mladých režisérech Dužanu Duongovi a

Read More...

Kočvara, Svoboda a spol.: Jalovec lže a zamiloval se do starostenské židle

Více než půl roku před komunálními volbami začíná být chebská politická scéna opět vyostřená. Do chebských domácností jsou právě

Read More...

Chebští gymnazisté se připojují ke stávce, musí však s omluvenkou a mimo prostor školy

Část studentů chebského gymnázia se rozhodla připojit k celostátní výzvě studentů vysokých a středních škol. Akce nazvaná „Výstražná stávka studentstva

Read More...

Mobile Sliding Menu