Hlavní cíl cesty do Vietnamu: zájem o spolupráci s chebskými Vietnamci a seznámení s jejich zemí

V rubrice Zpravodajství

Příjemná dovolená na závěr volebního období – takový byl převažující názor diskutujících o pracovních cestách chebských politiků do Vietnamu a Ruska poté, co jsme zveřejnili usnesení Rady města, která politiky do Asie za městské peníze vyslala. Naše redaktorka Ngo Ngoc Anh proto zjišťovala o asijských cestách představitelů města podrobnější informace.

Z červencového zasedání městské rady, na němž se o pracovních cestách jednalo, je na webu města k dispozici materiál o několika set stránkách důvodových zpráv ke každému projednávanému bodu. Jediná zpráva, která chybí, je právě odůvodnění cesty politiků do zahraničí. Zaslali jsme proto na radnici dotazy o rozpočtu, účelu a účastnících obou cest. Za dva týdny nám přišla odpověď přímo od starosty Vanouška.

Vietnamská socialistická republika

Hlavním cílem cesty tří chebských politiků (Vanoušek – ČSSD, Linda – ODS, Jakubík – KSČM) do Vietnamu bylo podle starosty dát najevo, že město Cheb má zájem o spolupráci s početnou vietnamskou menšinou žijící v České republice a hledá cesty pro zapojení Vietnamců do hospodářského a společenského života ve městě. Stejně tak se představitelé města chtěli seznámit s kulturou, způsobem života a tradicemi země, z níž tito občané přišli. Předmětem zájmu chebských politiků byly i podmínky, které jsou nabízeny investorům, informace, jak je ve Vietnamu organizován veřejný život a ověřování skutečnosti, nakolik je policie informována o probíhajících jednáních mezi českým a vietnamským ministerstvem vnitra o boji proti šíření drog.

Letenky na mezinárodní a vnitrostátní linky + náklady na ubytování a cestovné tří politiků stály městskou kasu 145 871,- Kč. V nákladech nejsou zahrnuty částky za tlumočení, doprovod a přepravu delegace, které teprve budou fakturovány a měly by podle starosty být ve výši do 25 000,- Kč.

Ruská federace

Účelem cesty tří zastupitelů (Szemály – ČSSD, Kobrová – KSČM, J. Černý – VPM) do partnerského města Nižní Tagil bylo plnění partnerské smlouvy uzavřené mezi městem Cheb a městem Nižní Tagil letos v lednu. Jedním ze smluvních ujednání je totiž účast zástupců města Chebu na oslavách „Dne města Nižní Tagil“. Náklady na tuto cestu vyšly město Cheb na 47 493,- Kč.

Kompletní odpověď starosty Vanouška zde.

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu