Hlavní cíl cesty do Vietnamu: zájem o spolupráci s chebskými Vietnamci a seznámení s jejich zemí

V rubrice Zpravodajství

Příjemná dovolená na závěr volebního období – takový byl převažující názor diskutujících o pracovních cestách chebských politiků do Vietnamu a Ruska poté, co jsme zveřejnili usnesení Rady města, která politiky do Asie za městské peníze vyslala. Naše redaktorka Ngo Ngoc Anh proto zjišťovala o asijských cestách představitelů města podrobnější informace.

Z červencového zasedání městské rady, na němž se o pracovních cestách jednalo, je na webu města k dispozici materiál o několika set stránkách důvodových zpráv ke každému projednávanému bodu. Jediná zpráva, která chybí, je právě odůvodnění cesty politiků do zahraničí. Zaslali jsme proto na radnici dotazy o rozpočtu, účelu a účastnících obou cest. Za dva týdny nám přišla odpověď přímo od starosty Vanouška.

Vietnamská socialistická republika

Hlavním cílem cesty tří chebských politiků (Vanoušek – ČSSD, Linda – ODS, Jakubík – KSČM) do Vietnamu bylo podle starosty dát najevo, že město Cheb má zájem o spolupráci s početnou vietnamskou menšinou žijící v České republice a hledá cesty pro zapojení Vietnamců do hospodářského a společenského života ve městě. Stejně tak se představitelé města chtěli seznámit s kulturou, způsobem života a tradicemi země, z níž tito občané přišli. Předmětem zájmu chebských politiků byly i podmínky, které jsou nabízeny investorům, informace, jak je ve Vietnamu organizován veřejný život a ověřování skutečnosti, nakolik je policie informována o probíhajících jednáních mezi českým a vietnamským ministerstvem vnitra o boji proti šíření drog.

Letenky na mezinárodní a vnitrostátní linky + náklady na ubytování a cestovné tří politiků stály městskou kasu 145 871,- Kč. V nákladech nejsou zahrnuty částky za tlumočení, doprovod a přepravu delegace, které teprve budou fakturovány a měly by podle starosty být ve výši do 25 000,- Kč.

Ruská federace

Účelem cesty tří zastupitelů (Szemály – ČSSD, Kobrová – KSČM, J. Černý – VPM) do partnerského města Nižní Tagil bylo plnění partnerské smlouvy uzavřené mezi městem Cheb a městem Nižní Tagil letos v lednu. Jedním ze smluvních ujednání je totiž účast zástupců města Chebu na oslavách „Dne města Nižní Tagil“. Náklady na tuto cestu vyšly město Cheb na 47 493,- Kč.

Kompletní odpověď starosty Vanouška zde.

Mohlo by Vás zajímat:

Památkář se v roce 1967 snažil zachránit kostel sv. Anny u Chebu

Unikátní dokumenty o někdejším poutním kostele sv. Anny v Horním Pelhřimově u Chebu dnes na Facebooku zveřejnil chebský občan

Read More...

Výběr jednatele společnosti TEREA: fraška nebo jen kritika opozice?

Na čtvrtečním jednání (11. 4. 2019) chebského zastupitelstva se bude mj. schvalovat nominace Martina Černíka (ČSSD), vítěze nedávného výběrového

Read More...

Zlatému vrchu hrozí další chaos v zástavbě, varuje hnutí ANO. Vedení města nesouhlasí.

Vedení města Chebu navrhuje zastavit práce na regulačním plánu, který byl od loňského roku zpracováván pro lokalitu areálu bývalých

Read More...

Mobile Sliding Menu