Radnice má opět v úmyslu zastavět Růžový sad – poslední možnost občanů vyjádřit se

V rubrice Zpravodajství

Zahuštění již tak komplikovaného provozu na sousední křižovatce, úbytek zeleně, upřednostnění zájmů investorů před občany. Tak loni zněly hlavní argumenty odpůrců zástavby zelené plochy v sousedství hypermarketu OBI, když se chebská radnice opakovaně pokusila prodat Růžový sad za účelem výstavby fast foodu s nájezdy pro auta. Město tehdy po protestech ustoupilo. Nyní na to jde oklikou… 

Nikoli záměr prodeje, ale nejprve návrh změny územního plánu a charakteru Růžového sadu z veřejné zeleně na občanské vybavení. Každému znalému je jasné, že se tím jedná o první krok ke snadnějšímu prodeji a realizaci zástavby na těchto pozemcích v centru města. Občané ale mají stále možnost i této změně zabránit.

K celé věci se chystá ze zákona povinné veřejné projednání návrhu Územního plánu Cheb, které je naplánováno na pátek 13.6.2014 od 14.00 hodin. Na toto veřejné projednání jsou pozváni občané, úřady, projektant, sousední obce a zastupitelé obce. Jedná se o poslední možnost vyjádřit se ke zpracované podobě návrhu územního plánu zveřejněné na stránkách města. Více na Návrh územního plánu.

Jak připomínky, tak i námitky nejen k Růžovému sadu, ale i ke všem dalším změnám v Územním plánu Chebu lze podat nejpozději do 7 dnů od veřejného projednání. Všechny námitky i připomínky musí být přitom podány písemně (nestačí ústně).

O původním záměru prodeje Růžového sadu: loňský článek.

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu