Cheb trápí nedostatek bytů, město hodlá prodat lukrativní pozemek pro jejich výstavbu

V rubrice Zpravodajství

Nový bytový dům má vzniknout na křižovatce ulic Osvobození a Čapkova v Chebu. Město Cheb vyhlásilo výběrové řízení na prodej pozemku s výchozí kupní cenou 2.706.000,- Kč. Prodej je podmíněn tím, že kupující realizuje výstavbu bytového domu a provede rovněž dopravně technické řešení křižovatky. Pozemek bude prodán prostřednictvím elektronické aukce – vstupní kolo bude ukončeno dne 17. 5. 2018. Cheb se tak možná dočká v dohledné době dalších nových bytů.

Pozemek, který město nabízí k prodeji pro výstavbu bytů (zdroj: mapy.cz, Seznam.cz, a.s.)

Materiál, kterým měli zastupitelé schválit prodej tohoto pozemku předem stanovené konkrétní společnosti, byl přitom předložen již na březnovém zastupitelstvu. Těsně před projednáním tohoto bodu však byla přestávka pro poradu zastupitelského klubu ČSSD a dokument byl stažen. Na dotaz, co vedlo koaliční zastupitele k přehodnocení procesu prodeje na poslední chvíli, vysvětlila místostarostka Eva Horná (ČSSD): „Prodej pozemku bude realizován otevřeným, transparentním a nediskriminačním výběrovým řízením cestou elektronické aukce, a to i přes skutečnost, že prodej pozemku byl původně řešen na žádost právnické osoby a nikdo další na zveřejněný záměr prodat předmětný pozemek žádným způsobem nereagoval.“

Jisté je, že nedostatek bytů již nyní přilákal do Chebu nové investory. V srpnu 2019 by měl být dokončen bytový dům s 38 byty v Dukelské ulici (naproti Sadům míru). Těsně před začátkem má být rovněž výstavba nových bytů v Májové ulici na pozemku po bývalém Rudolfinu. Stavět se má též na Skalce.

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu