Bývalý jednatel CHETESu se pokusil na sebe přepsat služební Mazdu, přišel o odměnu

V rubrice Zpravodajství
Tibor Dobrovolný
Tibor Dobrovolný

Bývalý jednatel městské společnosti CHETES Tibor Dobrovolný (ČSSD) se ještě před svým definitivním odchodem z čela společnosti v červnu letošního roku (psali jsme zde) pokusil vyvést ze společnosti majetek.

Podle zprávy dozorčí rady takové hrubé porušení povinností jednatele mohlo vést k ekonomickému poškození společnosti. Někdejší vedoucí majetkoprávního odboru města Chebu, a následně i dlouholetý zastupitel a radní, díky tomu přišel o vyplacení tučného „odchodného“.

Boj o služební Mazdu

Z oficiálních materiálů z Rady města Chebu vyplývá, že společnost CHETES splácela osobní automobil Mazda CX5 leasingové společnosti (splátky se již chýlily ke konci). Vůz dlouhodobě užíval právě jednatel Dobrovolný. Těsně před koncem své funkce se však předmětnou leasingovou smlouvu na automobil Mazda CX5 pokusil převést z leasingového dlužníka CHETES na sebe. Kdyby se to podařilo, Dobrovolný už by mohl splatit jen zbylou malou část splátek a stal by se vlastníkem vozu. Ačkoli leasingová společnost takový převod smlouvy odmítla, jednatele Dobrovolného to neodradilo a smlouvu se opětovně pokusil z CHETESu převést na obdobně znějící společnost CHELIS s.r.o. Pokud by se jeden ze scénářů naplnil, patrně by městské společnosti vznikla statisícová škoda.

Nevrácený notebook, televizor a mobilní telefony

To ale nebyl jediný exces bývalého jednatele. Dobrovolný prý navíc řádně nepředal funkci novému jednateli Iljovi Mlátilíkovi. Nový šéf chebských technických služeb totiž konstatoval, že od Dobrovolného neobdržel žádný předávací protokol (obsahující náležitosti týkající se funkce jednatele). Dobrovolný si dokonce ponechal ve svém držení hmotný majetek, který potřeboval k výkonu své funkce, konkrétně notebook s daty společnosti, dva mobilní telefony a televizor. Dobrovolný se po výzvě k navrácení těchto věcí domáhal jejich odkoupení, a to, jak uvádí dokumenty z chebské radnice, za podmínek pro společnost nevýhodných.

Vedení CHETESu nakonec nezbylo, než pohrozit Dobrovolnému trestním oznámením, a to pro případ, že věci společnosti nevrátí, nebo za ně nezaplatí obvyklou cenu. Dobrovolný proto tento majetek nakonec vydal.

Na vše upozornila dozorčí rada

Na vše upozornila dozorčí rada CHETESu, která konstatovala, že Tibor Dobrovolný hrubě porušil povinnosti jednatele společnosti CHETES, s.r.o., když jeho jednání bylo proti zájmům společnosti a mohlo ji ekonomicky poškodit. Členové dozorčí rady – konkrétně Jan Vrba (ANO), Helena Kobrová (KSČM) a Vladimír Hartmann (ČSSD) – doporučili valné hromadě vyvodit z tohoto jednání důsledky v podobě pozastavení výplaty odměny jednatele při ukončení jeho funkce (mělo jít zejména o mimořádnou odměnu odcházejícího jednatele ve výši 180 000,- Kč). Rada města Chebu nakonec tento návrh dozorčí rady schválila a Dobrovolnému výplatu odměny neodsouhlasila.

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu