Šéf CHETESu Dobrovolný skončil, hledá se jeho nástupce

V rubrice Zpravodajství

Ze zveřejněných materiálů Rady města Chebu vyplynulo, že na konci června rezignoval Tibor Dobrovolný (ČSSD) na post jednatele chebských technických služeb CHETES. Jeho odchod však není tak dobrovolný, jak se na první pohled může zdát.
CHETES
Již delší dobu se v kuloárech i na veřejnosti spekulovalo o konci jednatele společnosti CHETES Tibora Dobrovolného v čele této městské společnosti. Dobrovolný čelil na zasedání zastupitelstva dlouhodobé kritice ze strany někdejšího místostarosty Tomáše Lindy (ODS), k němuž se postupně přidalo i hnutí ANO. První pokus o jeho odvolání se odehrál při jednání Rady přímo v sídle podniku na začátku letošního roku. Iniciátorka tohoto odvolání, místostarostka Daniela Seifertová z hnutí ANO (pod kterou společnost v rámci koaliční působnosti spadá) však ještě nebyla úspěšná, když Dobrovolný našel podporu u svých spolustraníků z ČSSD.

Dobrovolně rezignoval a získal mimořádnou odměnu

Po necelém půl roce se v materiálech na jednání Rady města Chebu objevil bod týkající se odvolání Tibora Dobrovolného z čela CHETESu. V materiálech však nebylo nikde zveřejněno, z jakého důvodu měl být Dobrovolný odvolán. Spekuluje se, že Dobrovolnému „zlomil vaz“ opětovný problém s udržováním městské zeleně, zejména se sekáním trávy, který byl terčem kritiky Chebanů na sociálních sítích. Jednatel však tentokrát svému odvolání předešel rezignací. Hlavním důvodem k tomuto kroku byla pravděpodobně mimořádná odměna ve výši 95.756 Kč, na kterou měl díky kladnému hospodářskému výsledku nárok a která by v případě odvolání vyplacena nebyla.

Razantní zvýšení odměny a snížení nároků na vzdělání

Rada města Chebu nyní vypsala na pozici jednatele společnosti CHETES nové výběrové řízení, přičemž v podmínkách byl oproti minulosti snížen požadavek na vzdělání (postačí jen středoškolské). Oproti stávající odměně, která činila 45.000 Kč je nově nabízena měsíční odměna 80.000 Kč. Jedním z důvodů, proč se odměna jednatele razantně zvýšila je služba odvozu komunálního odpadu, kterou CHETES na území města Chebu bude nově přebírat.

Klady a zápory výběrového řízení

Chebské radnici nelze upřít zlepšení, pokud jde o podmínky výběrového řízení a jeho publikaci. Zatímco u jednatele Lesů v loňském roce byla medializace téměř nulová, tentokrát byl inzerát zveřejněn na webu i facebookovém profilu. Inzerát se má objevit též v deníku s krajskou působností a v Rádiu Egrensis. Oproti loňské praxi se počítá i s místem zástupce opozice ve výběrové komisi.

Ani postupné zkvalitňování podmínek výběrového řízení však nebrání spekulacím o údajně „předem vybraných“ kandidátech. V poslední době se zejména skloňuje jméno podnikatele Ilji Mlátilíka (bratra františkolázeňského exstarosty). Jaká bude skutečná motivace členů výběrové komise se veřejnost asi nedozví. Na práci příštího jednatele CHETESu by však mělo záležet všem občanům Chebu.

Mohlo by Vás zajímat:

Před 49 lety se na náměstí pokusil upálit chebský „Palach“

Ještě donedávna byl čin mladého učně z Chebu neznámý i historikům. Dnes večer (26. ledna 2018 v 19:15 hod.) přitom uplyne

Read More...

Mimořádné zastupitelstvo: schválený rozpočet, nový zastupitel Vrba a stará kauza BOBR

Zasedání chebského zastupitelstva minulý čtvrtek (11. 1. 2018) bylo svoláno především za účelem dodatečného schválení rozpočtu na rok 2018.

Read More...

14. prosinec 2017 – den, který změnil město Cheb

Starosta Jalovec (VPM) a místostarostka Licková (KpCh) odvoláni, novým starostou je Zdeněk Hrkal (ANO), novými místostarosty Michal Pospíšil (ODS)

Read More...

Mobile Sliding Menu