Téma parkování nepatří do Radničních listů, míní vedení města

V rubrice Názory, Zpravodajství

12787149_962847267133478_2096991577_o

Místní politici a úředníci jsou za peníze občanů líčeni jen ve světlých barvách a odlišné názory nejsou otiskovány – taková bývají zjištění v mnoha městech a krajích napříč republikou. Podobný pocit nyní má i chebský občan a podnikatel Miroslav Podlipský, který chtěl v chebských Radničních listech uveřejnit svou výzvu ostatním podnikatelům ke společnému postupu ohledně rozhodnutí Městského úřadu v Chebu v souvislosti s rušením vyhrazených parkovišť.

„Již několik měsíců nesouhlasím s postupem Městského úřadu v Chebu v otázce rušení některých vyhrazených parkovišť. Jako podnikatele mě to poměrně znatelně omezuje a vím i o dalších podobných případech. Měl jsem proto zájem prostřednictvím městského měsíčníku vyzvat ostatní podnikatele, aby mne zkontaktovali. Byl jsem ochoten za text městu Cheb i zaplatit, a to formou inzerce,“ sdělil Podlipský.

A skutečně redaktor Radničních listů Tomáš Ivanič souhlasil s objednávkou placené inzerce a s Miroslavem Podlipským písemně dojednával další podmínky. Po dvou dnech však ze strany redaktora přišel obrat: „Dnes se Vaším oznámením, které jste chtěl uveřejnit v radničních listech, zabývala porada vedení města a rozhodnutí je takové, že jej v radničních listech nelze otisknout, a to ani formou placené inzerce,“ stojí v zaslaném e-mailu od redaktora Ivaniče.

Následně tento krok odůvodňovala tisková mluvčí radnice s tím, že navrhovaným článkem podnikatel Podlipský zasahuje do výkonu přenesené působnosti. „Od takových zásahů se vedení města distancuje a nebude jej podporovat ani zveřejňováním navrhovaného textu,“ vysvětlila mluvčí Simona Liptáková.

„Přijde mi to jako nepochopitelná cenzura. Chtěl jsem se pouze s jinými občany zkontaktovat k problematice, která by měla být řešena i v zájmu města, tedy i samosprávy. Otištění názoru, navíc formou placené inzerce, přeci neznamená, že s ním vedení města souhlasí. O zásahu do přenesené působnosti se hovořit nedá již vůbec,“ dodává k věci Podlipský.

V Chebu občas nad obsahem zdejších Radničních listů proběhne diskuse, která vede k postupnému uvolňování svobody slova v tomto měsíčníku. Ten je podobně jako Česká televize nebo Český rozhlas financován z veřejných zdrojů. Výsledkem je možnost všech politických stran v zastupitelstvu pravidelně do Radničních listů přispívat. I přesto tato svoboda slova v Radničních listech není bezbřehá a v citlivých tématech či okamžicích k cenzuře stále dochází. Příkladem je např. neotištění názoru zastupitele Jakla těsně před komunálními volbami, s odůvodněním, že již nebylo dost místa. Před zastupitelem však tehdy dostalo přednost i poděkování občanky Dolního Žandova.

Text článku, který nebyl otištěn podnikateli Podlipskému zveřejňujeme zde:

„VÝZVA PODNIKATELŮM

Touto cestou se dovoluji obrátit na organizace a podnikatele města Chebu, kteří na území města mají na městských komunikacích vyhrazené parkoviště. MěÚ Cheb na základě vyjádření Policie ČR tato vyhrazená parkoviště postupně ruší. Důvodem je ta skutečnost, že takováto forma parkování ohrožuje bezpečnost a plynulost silničního provozu. Pokud se obáváte o to, že z důvodu zrušení vyhrazeného parkování přijdete o zákazníky nebo možnost provozovat svou živnost a pokud s uvedeným postupem nesouhlasíte vyzývám vás, abyste mne kontaktovali na emailové adrese podlipsky@futurebau.eu ke společnému postupu proti rozhodnutí MěÚ Cheb a postupu Policie ČR. Výzva se týká právnických či fyzických osob, kterým již parkoviště bylo zrušeno nebo se teprve připravují prodloužit termín povolení vyhrazeného parkování a zrušeno jim postupem úřadu pravděpodobně bude. Zkontrolujte si tedy prosím platnost vyhrazeného parkování a v případě zájmu mne kontaktujte. Miroslav Podlipský“

 

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu