Ohrnuté nohavice, procházka i filmová premiéra připomenou Václava Havla

V rubrice Zpravodajství

kalhoty-chebPřesně tři roky od úmrtí prvního polistopadového prezidenta Václava Havla si lidé v Chebu již tradičně připomenou procházkou a následným posezením s literárním vzpomínáním. Vše je součástí celorepublikové akce „Krátké kalhoty pro Václava Havla“, při které lidé v den výročí úmrtí chodí s ohrnutými nohavicemi (připomínka na „krátké“ kalhoty, které Havel měl v den prvního zvolení prezidentem).

Přípravy letošního posezení, které po procházce bude následovat v Čtenářské kavárně Joker, se zhostila herečka Diana Toniková. Jeho součástí bude i malá vědomostní soutěž o novou Havlovu biografii od Michaela Žantovského. Kniha již za první měsíc od svého vydání sbírá v Česku i ve světě kladné recenze.

olga
Součástí akce bude i unikátní promítání nového filmu Olga

Několik oblíbených písní Václava Havla zahrají herci z chebského divadla, večer pak bude zakončen promítáním nového filmu Olga, dokumentující život první dámy Olgy Havlové. Půjde o jedinečné promítání nového filmu, který v Chebu dosud nebyl uveden. Večera se zúčastní i producentka filmu Jarmila Poláková.

Letošní výročí připadá na čtvrtek, 18.12.2014. Procházka začíná v 17:30 před kavárnou, promítání filmu startuje ve 20:30. Akci pořádají Komunitní osvětové společenství o.s., Joker o.s. a Zprávy z Chebu z.s.

Mohlo by Vás zajímat:

K Chebu patří Masaryk i Bismarck, říká historik Kosatík

T. G. Masaryk byl velikán i drsňák, říká v rozhovoru historik Pavel Kosatík. Vysvětluje také, proč je dobré si

Read More...

Památkář se v roce 1967 snažil zachránit kostel sv. Anny u Chebu

Unikátní dokumenty o někdejším poutním kostele sv. Anny v Horním Pelhřimově u Chebu dnes na Facebooku zveřejnil chebský občan

Read More...

Výběr jednatele společnosti TEREA: fraška nebo jen kritika opozice?

Na čtvrtečním jednání (11. 4. 2019) chebského zastupitelstva se bude mj. schvalovat nominace Martina Černíka (ČSSD), vítěze nedávného výběrového

Read More...

Mobile Sliding Menu