Obrat v kauze Chevak – radnice ustupuje od blokačního žolíku pro NGW

V rubrice Zpravodajství

Vzpoura části koalice i petice 5 zastupitelů zřejmě sklízí ovoce. Jak dnes potvrdil chebský starosta a člen představenstva Chevaku Pavel Vanoušek (ČSSD), vedení města Chebu již připravuje pozměňovací návrh stanov. Největší akcionář NGW by tak už neměl mít možnost blokovat obce při důležitém hlasování ve valné hromadě a dozorčí radě.

„Podstatou návrhu je, aby tam, kde to není zákonem stanoveno, zůstala procenta pro rozhodnutí nezměněná, a to pro hlasování na valné hromadě i v dozorčí radě,“ uvedl dnes Vanoušek v odpovědi na dotaz chebského podnikatele Jana Kopičky, který eMailovou korespondenci zveřejnil.

Podle našich informací dnes proběhla k tématu schůzka lídrů koaličních stran ve formátu Vanoušek – Linda – Plevný. Začátkem příštího týdne by se pak k Chevaku měli sejít všichni koaliční zastupitelé. Na schůzce by měli dohodnout konečný návrh, který bude město Cheb coby akcionář Chevaku prosazovat. Vše by pak mělo posvětit mimořádné zastupitelstvo.

K tématu byla naše redakce kontaktována i předsedou představenstva Steffenem Zagermannem, s nímž aktuálně koresponduje. Jeho stanovisko a odpovědi na dotazy zveřejníme v samostatném článku v nejbližších dnech.

Zveřejněný dotaz Jana Kopičky chebským zastupitelům (28.5.)

kopička

Odpověď starosty Pavla Vanouška (29.5.)

vanoušek....

 

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu