Historické vítězství Volby pro město

V rubrice Zpravodajství

KONEČNÉ VÝSLEDKY VOLEB: Ve městě Chebu již je sečteno 100 % všech okrsků. Volba pro město v čele s Antonínem Jalovcem dosáhla historického vítězství, když získala 45,22 % všech hlasů a v zastupitelstvu obsadí 17 mandátů z celkových 30. Samotná VPM tak v zastupitelstvu města získala absolutní většinu a může vládnout sama bez ostatních stran (taková situace ještě v Chebu nikdy po roce 1989 nenastala). Oproti celostátním preferencím značně propadlo hnutí ANO, když získalo 13,35 % a 5 mandátů. V zastupitelstvu dále zasedne KSČM (6,65 % a 2 mandáty), Piráti (6,53 % a 2 mandáty) a Koalice pro Cheb (6,43 % a 2 mandáty). Po napínavém závěru se nakonec dostala i býv. místostarostka Gabriela Licková (Hnutí 2018 – 5,20 % a 1 mandát) a chebská ODS s lidovci (5,08 % a 1 mandát). Za branami zastupitelstva končí poprvé v jejich historii chebská ČSSD.

 

Mohlo by Vás zajímat:

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

NOUZOVÝ STAV V CHEBU: Školky se zavírají, radnice nabízí mimořádnou pomoc seniorům

Nouzový stav v Česku kvůli epidemii koronaviru, který je asi největším krizovým opatřením v zemi od konce 2. světové války, značně

Read More...

Mobile Sliding Menu