Chtěl stavět před nádražím, dnes po něm radnice vymáhá dluhy v exekuci

V rubrice Zpravodajství
Diskotéka a nevěstinec jako stavba dočasná musí být do 14.2. odstraněna.
Chátrající ruinu měl povinnost Kubálek odstranit již 14. února 2014. Po více než roce stavba stále stojí.

Ještě loni byl kladenský podnikatel Vojtěch Kubálek prosazovanou VIP osobou na chebské radnici. Vedení města bylo díky němu ochotno provádět nestandardní zrychlená řízení za účelem prodeje pozemků v Májové ulici a posléze zelených ploch před nádražím pro výstavbu multifunkčního domu. Akce zastavilo až několik petic občanů a politický tlak před volbami. Uplynul pouhý rok a prosazovaný investor dluží městu Cheb stovky tisíc, nekomunikuje a odmítá splnit svou povinnost odstranit ruinu po bývalé diskotéce Promile na Májové ulici v Chebu.

Kdy zmizí ruina po bývalé diskotéce na „Májovce“?

Investor chtěl ještě loni za podpory vedení města stavět před nádražím multifunkční dům. Dnes odmítá platit městu Cheb nájemné za zábor městských pozemků v Májové ulici. Radnice na něj byla nucena podat žalobu a dnes již exekučně vymáhá dlužnou částku přes 74 tisíc korun a smluvní pokutu ve výši téměř 100 tisíc korun.

Kubálek, který vlastní ruinu po bývalém nevěstinci a diskotéce Promile, měl povinnost tuto stavbu odstranit již před více než rokem (14. února 2014). Dle sdělení městského právníka Petra Vlny tak dodnes neučinil, s městem nekomunikuje a narůstá mu tak další dluh z bezdůvodného obohacení. Pokud stavbu neodstraní ani v dodatečné lhůtě do konce srpna tohoto roku, kterou mu určil stavební úřad exekuční výzvou, bude ji muset Městský úřad Cheb odstranit prostřednictvím exekuce na své náklady. Následně bude úřad po Kubálkovi vymáhat částku spojenou se zabezpečením demolice objektů a to tehdy pokud se záležitost nebude vyvíjet jiným způsobem.

Neseriózní jednání kladenského podnikatele je tak smutnou dohrou série urychlených pokusů bývalého vedení města prodat pozemky v centru města k výstavbě supermarketu a nebytových prostor.

Kontroverze okolo Kubálka

Zkrácené lhůty pro vyvěšení záměrů prodeje pozemků v citlivých lokalitách, protizákonné odepírání informací, pokus starosty Vanouška o tajné hlasování zastupitelů o prodeji pozemků – to je jen příkladmý výčet kontroverzí, které provázely snahu bývalého vedení města prodat neznámému kladenskému investorovi pozemky k výstavbě víceúčelového domu.

Urychlená studie zástavby přednádražních prostor byla prý prioritou
Bleskově zpracovaná studie zástavby před nádražím měla Kubálkovi nahradit neúspěch v Májové ulici

Když se nepodařilo prodat pozemky na Májové ulici, projevil investor zájem o zelenou plochu před nádražím. Vedení města na to okamžitě zareagovalo zadáním vypracování studie zástavby – na náklady města s tím, že se jedná o prioritu města. Dle slov architekta Wertiga bylo přáním radnice, aby studie byla vypracována v urychleném nouzovém režimu. Velmi krátce po zveřejnění studie výstavby před nádražím putovala věc do zastupitelstva, které mělo na návrh vedení města posvětit záměr prodeje těchto pozemků.

Na dotazy opozičních zastupitelů, kdo takovou studii zadal zpracovat, vedení města mlčelo. Až na základě zákona o svobodném přístupu k informacím byla radnice nucena odpovědět – studii objednal místostarosta Tomáš Linda za několik desítek tisíc.

Střet zájmů projektantky a šéfa stavebního úřadu?

Vedoucí stavebního odboru Martin Mašek
Vedoucí stavebního odboru Martin Mašek

Ve věci dlužníka Kubálka figuruje i Lindův pozdější společník ve stavební společnosti Hofrat (podílu ve firmě se po veřejné kritice zbavil loni v prosinci) a šéf stavebního úřadu Martin Mašek. Ten jako „nestranný“ úředník předstupoval před občany na veřejných projednáních ke Kubálkovu záměru stavby v Májové. Problém však byl, že velkorysý polyfunkční dům pro Kubálka projektovala kancelář úředníkovy manželky. Úřad pod vedením Maška měl pak rozhodovat nejen o vydání územního rozhodnutí na výstavbu polyfunkčního domu, ale také o výjimce z odstupových vzdáleností sousední stavby. Vlastníci objektu z Májové 39 byli zásadně proti. V současné době by měl stavební úřad rozhodovat o uložení pokuty „investorovi“ Kubálkovi za nesplnění podmínek rozhodnutí (nesplnění termínu demolice dočasných staveb) a rozhodovat také o její výši. Jestli jde i v tomto případě o střet zájmů, by mělo vyplynout z jednání šéfa stavebního úřadu a jeho nadřízených v rámci správního řízení.

O špatném stavu budov na Májové ulici v Chebu a důvodech proč zatím nedošlo k demolici staveb, informuje Chebský deník zde:

http://chebsky.denik.cz/zpravy_region/majitel-budov-v-majove-ulici-se-k-demolici-objektu-nema-20150311.html

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu