Chebská ODS ovládla všechny posty určené pro opozici

V rubrice Zpravodajství

Opoziční strany v chebském zastupitelstvu si stěžují na rozdělení pozic v městských společnostech a dalších právnických osobách. Chevak, Lesy města Chebu, Chetes, Terea – firmy, v nichž má město Cheb majoritu nebo významný podíl a v nichž se každým rokem protočí desítky milionů korun. V Nadaci Chebský les se zase každoročně přerozdělují výnosy z rozsáhlých chebských lesů v Bavorsku. Dosavadním nepsaným pravidlem a tradicí bylo, že křesla v kontrolních orgánech alespoň v některých z těchto firem či právnických osobách připadla opozici.

I nynější koaliční smlouva mezi ČSSD, ANO 2011 a KSČM počítala s tím, že opozici přidělí křesla v sedmi právnických osobách. Ve všech případech však nakonec posty získali zástupci ODS. Občanští demokraté se na chebské radnici z pragmatických důvodů staví do role opozice. Veřejně známou věcí však je, že právě díky chebské ODS usedli na radnici po 25 letech komunisté a bez jejich pomoci se současná koalice neobejde. A patrně to nebylo zadarmo.

V bodě 8. koaliční dohody, který pojednává o zastoupení ve společnostech, se vládní strany shodly na tom, že 8 míst přenechají opozici. Kteří politici nakonec místa obsadili, je zřetelné z níže uvedené tabulky.

Personální obsazení
JAK SI KOALICE PŘEDSTAVUJE OPOZICI: Jediná nominace, která koalici a ODS nevyšla, byl zástupce v Mikroregionu Chebsko. Nikoho jiného než starostu nebo místostarostu nebylo dle stanov možné do mikroregionu delegovat. Místo Lindy tam nakonec usedl místostarosta Hojda (KSČM).

Na hospodaření v městských společnostech se hodláme blíže zaměřovat.

Mohlo by Vás zajímat:

K Chebu patří Masaryk i Bismarck, říká historik Kosatík

T. G. Masaryk byl velikán i drsňák, říká v rozhovoru historik Pavel Kosatík. Vysvětluje také, proč je dobré si

Read More...

Památkář se v roce 1967 snažil zachránit kostel sv. Anny u Chebu

Unikátní dokumenty o někdejším poutním kostele sv. Anny v Horním Pelhřimově u Chebu dnes na Facebooku zveřejnil chebský občan

Read More...

Výběr jednatele společnosti TEREA: fraška nebo jen kritika opozice?

Na čtvrtečním jednání (11. 4. 2019) chebského zastupitelstva se bude mj. schvalovat nominace Martina Černíka (ČSSD), vítěze nedávného výběrového

Read More...

Mobile Sliding Menu