Chebská ODS ovládla všechny posty určené pro opozici

V rubrice Zpravodajství

Opoziční strany v chebském zastupitelstvu si stěžují na rozdělení pozic v městských společnostech a dalších právnických osobách. Chevak, Lesy města Chebu, Chetes, Terea – firmy, v nichž má město Cheb majoritu nebo významný podíl a v nichž se každým rokem protočí desítky milionů korun. V Nadaci Chebský les se zase každoročně přerozdělují výnosy z rozsáhlých chebských lesů v Bavorsku. Dosavadním nepsaným pravidlem a tradicí bylo, že křesla v kontrolních orgánech alespoň v některých z těchto firem či právnických osobách připadla opozici.

I nynější koaliční smlouva mezi ČSSD, ANO 2011 a KSČM počítala s tím, že opozici přidělí křesla v sedmi právnických osobách. Ve všech případech však nakonec posty získali zástupci ODS. Občanští demokraté se na chebské radnici z pragmatických důvodů staví do role opozice. Veřejně známou věcí však je, že právě díky chebské ODS usedli na radnici po 25 letech komunisté a bez jejich pomoci se současná koalice neobejde. A patrně to nebylo zadarmo.

V bodě 8. koaliční dohody, který pojednává o zastoupení ve společnostech, se vládní strany shodly na tom, že 8 míst přenechají opozici. Kteří politici nakonec místa obsadili, je zřetelné z níže uvedené tabulky.

Personální obsazení
JAK SI KOALICE PŘEDSTAVUJE OPOZICI: Jediná nominace, která koalici a ODS nevyšla, byl zástupce v Mikroregionu Chebsko. Nikoho jiného než starostu nebo místostarostu nebylo dle stanov možné do mikroregionu delegovat. Místo Lindy tam nakonec usedl místostarosta Hojda (KSČM).

Na hospodaření v městských společnostech se hodláme blíže zaměřovat.

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu