Budova uprostřed lesoparku, nasvícené stromy, gabiony – zastupitelé se přeli o podobu Krajinky č. 3

V rubrice Zpravodajství

Krajinka3Stěžejním bodem čtvrtečního zasedání městského zastupitelstva (23.4.2015) bylo projednávání připomínek k navrhované revitalizaci lesoparku mezi hrází přehrady Skalka a vyhlídkou Chebská stráž (Egerwarte). Koalice i opozice v chebském zastupitelstvu se na myšlence úpravy této „Krajinky č. 3“ shodne, problém však nastává v konkrétní podobě a rozsahu úprav. Zatímco opozice požaduje revitalizaci skromnější, koalice spolu se zástupci ODS je zastáncem velkorysejšího řešení.

Má být vybudován uprostřed lesoparku víceúčelový objekt?

Předmětem připomínek opozičníků byla například chystaná budova víceúčelového objektu, která by měla vyrůst nedaleko někdejší plovárny. Budova by měla sloužit jako sklad a místnost pro správce, nájemní prostory pro občerstvení a sociální zařízení. Plánovaná cena objektu, včetně vodovodní přípojky, by měla být okolo 2,2 milionu korun. Pro obsluhu plánovaného objektu by se navíc měla vybudovat točna a parkoviště v oblasti za Kachním kamenem.

Zastupitel Antonín Jalovec (VPM-Alternativa) v této souvislosti připomněl budovu půjčovny kol a občerstvení v lokalitě areálu Levého břehu nad lukostřelbou. Ta stála 4,5 milionu korun a dodnes zeje prázdnotou. Právě tato budova by podle opozičních zastupitelů mohla pro potřeby konání Krajinky č. 3 najít své využití.

Půjčovna3
Nevyužitá budova v areálu Levého břehu

Vedoucí investičního odboru Pavel Šturc v této souvislosti poznamenal, že pokud si tak budou zastupitelé přát, objekt být vybudován nemusí. Na druhé straně se však v areálu chystají kulturní akce, při nichž absence blízkého objektu, kde se lidé mohou občerstvit či dojít si na toaletu, vyvolává kritiku z řad veřejnosti.

Další připomínky a protiargumenty přinášíme v tabulce na konci článku.

Koalice: maximalistická varianta s dotací nebo nic

Koalice odmítla návrh opozičního zastupitele Karla Tyrpekla (KpCh) k sestavení pracovní skupiny složené ze všech zástupců stran v zastupitelstvu. Cílem mělo být dosažení shody nad postupem v celé akci a nad podobou případných úspornějších variant.

Zastupitel Václav Jakubík (KSČM) v reakci na Tyrpekla uvedl, že stejně jako on si nedovolí radit lékařům jak operovat slepé střevo, neměli by zastupitelé radit projektantům, co má na nové Krajince být nebo ne.

Stejně tak starosta Petr Navrátil (ČSSD) uvedl, že projekt má smysl jedině v maximalistické variantě za dotaci. Minimalistická varianta, aby se lesopark jen prořezal od náletů a za městské peníze se opravila cesta, podle Navrátila nemá smysl. „To si radši dáme čas, odložíme to o rok nebo o dva a uděláme pořádnou variantu v klidu a v pohodě,“ konstatoval Navrátil.

Krajinka_02

Mohlo by Vás zajímat:

Pravidla od 7. dubna: běh či kolo na silnici stále s rouškou, běh na zlaté dráze bez roušky

Vláda České republiky včera (6. 4.) upravila některé podmínky vztahující se k zákazu volnému pohybu osob. Po zveřejnění úplného znění

Read More...

Z Chebu je dočasně opět vojenské město, armáda hlídá hranice

Vojenská tradice města Chebu se po dvou dekádách opuštěných armádních objektů oprašuje. Alespoň dočasně. Od minulého pondělí jsou v tzv.

Read More...

Na Krajinku smíte, ale nedávejte se do řeči se známými

Krásné jarní počasí, vysoké teploty a prázdniny dětí vs. světová pandemie a zákaz volného pohybu osob v ČR. Můžeme tedy

Read More...

Mobile Sliding Menu