Rada města zvolila jednatelem Hofericu, ODS volbu vetovala

V rubrice Zpravodajství

Dusná atmosféra na chebské radnici doprovázející spor o průběh výběrového řízení na jednatele městské společnosti Lesy města Chebu kulminovala při čtvrteční volbě. Rozhádaná koalice nakonec na zasedání Rady města svou většinou zvolila pravou ruku zesnulého Jiřího Dejmka, dosavadního ředitele Ing. Zdeňka Hofericu.

Rozhněvaní zástupci ODS však proti ČSSD a Volbě pro město uplatnili právo veta a vyžádali si nové výběrové řízení, které má proběhnout na podzim. Vše odůvodnili „dezinformační mediální kampaní“, která se podle nich proti nim vedla.

Informace v našich článcích byly čerpány od členů komise z TOP 09, Svobodných a ČSSD. Zástupci ODS Linda a Mraček, kteří byli členy výběrové komise a podle jiných členů měli toto řízení manipulovat, nám přes závažná obvinění odmítli pro článek poskytnout jakékoliv informace.

Více o kauze píše i Mladá fronta DNES a Parlamentní listy.

Mohlo by Vás zajímat:

Odeberou zastupitelé čestné občanství Chebu prezidentu Zemanovi?

Z iniciativy zastupitele Tomáše Lindy (ODS) se má na prosincovém zasedání zastupitelstva města Chebu hlasovat o odejmutí čestného občanství města

Read More...

Cheb má novou radní Mudrovou, zastupitelé se nepohodli o řešení bezdomovectví

Listopadové zasedání městského zastupitelstva se neslo v relativně poklidném duchu. V úvodu jednání složila slib nová zastupitelka Marie Mudrová (KpCh), která

Read More...

Hazard jen na Svatém Kříži? Vedení města narazilo u zastupitelů

Vzrušenou diskusi mezi politiky i občany vyvolal návrh Volby pro město, hnutí ANO a Koalice pro Cheb na přijetí městské

Read More...

Mobile Sliding Menu